| anonim_4396 a întrebat:

De ce o parte din bărbați nu refuză o partidă de sex cu o femeie, chiar dacă aceasta nu este foarte atrăgătoare? Adică în cazul acela în care femeia se dă la el, cum se zice, iar el acceptă să facă sex cu ea, chiar din prima, ceea ce la femei se întâmplă rar: un bărbat să le facă avansuri iar ele să cedeze ușor sau chiar deloc.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

În primul rând nu toți bărbații acceptă o partidă de sex doar pentru că li se oferă. Eu am refuzat în destule situații.
Dar răspunsul la întrebare e : pentru că în mentalitatea bărbaților, sexul e o chestie extrem de simplă care nu împlică mare lucru.
Dacă sexul ar fi o formă de salut, bărbații ar fi cele mai politicoase ființe de pe planetă.
Pe când, pentru unele femei, sexul e mai degrabă ca un ritual de exorcizare. Trebuie pregătit cu luni de zile înainte, trebuie aduși șapte popi pentru confirmare, trebuie ținut post 30 de zile, făcută encefalogramă masculului ca să știm exact ce are în cap, stabilite condițiile și încheiat contractul cu declarațiile de "te iubesc", etc.
De aceea femeile sunt dezamăgite când își dau seama câtă muncă au depus, doar pentru 3-4 minute, după care el adoarme ca porcul. laughing

62 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Pentru ca-s curve. Nu doar femeile pot fi, sunt si barbatii.
E doar un "efect de turma" si faptul ca societatea te considera "mai barbat" cu cat mai multe femei te culci. Si cand zic "societate" ma refer si la partea feminina, pentru ca o mare parte sintre vii sunteti atrase de un tip de care ati auzit ca s-a culcat cu o gramada, avand impresia ca cine stie ce "zeu al sexului" ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai sunt şi bărbați care au pretenții şi îi mulțumeşti cu greu. O femeie trebuie să fie ca o carte de vizită, să aibă sex-appeal, să ştie să atragă bărbații asupra ei. Nu există femeie urâtă, zic eu, ci femeie neîngrijită şi nepăsătoare. Un bărbat care se respectă se uită la calitate, nu la cantitate.