| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii sensibili si buni la suflet (ca mine) sufera mult si iarta repede? sad

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Asa ne e dat. Fiecare are o menire. Probabil vei gasi o persoana care va sti sa te aprecieze candva si atunci te vei bucura ca poti fi asa cum vrei sa fii.

identitate
| identitate a răspuns:

Oamenii buni la suflet nu spun ca sunt buni la suflet, nu regreta ca au oferit pentru ca au facut-o din inima si dezinteresat, nu sufera din cauza asta si in orice caz nu sunt suparati pentru ca iarta repede. Orice ar fi sunt fericiti.
Esti Jiji Oieru' si nu are Steluta meci azi?

| Rukhsandra a răspuns:

Deoarece suntem prea buni si suntem luati de fraieri...

| Anecherry a răspuns:

Pentru ca sunt sensibili, ai raspunsul in intrebare; pe langa faptul ca esti bun la suflet si sensibil mai esti si modest tarehappy.

| Puf a răspuns:

Nu e bine sa ne lauda pe noi insasi`... fiecare om sufera. nu este om care sa nu sufera. insa unii sunt atat de puternici ncat nu arata acest lucru. numai ei stiu ce batalie duc in sufletele lor:d vine vremea fiecaruia de a fi fericit. insa trebuie si noi sa contribuim la asta

| LCD a răspuns:

La fel sunt si eu...incerc sa ma schimb.
Sa gandesc cu creierul, nu dupa sentimente, pentru ca. din cate am obs eu, nu duce nicaieri sad asta e

| eko a răspuns:

Deoarece noi gandim cu inima nu cu capu` ceea ce este foarte greu sa-ti faci mintea sa stea in banca ei.

| M.T a răspuns:

Naivitatea...aici ma regasesc foarte bine si eu
incerci sa faci un bine si mereu dar mereu pici de prost iar recunostinta e floare rarastraight face mereu imi pun in gand sa nu mai fac sa nu mai pun suflet in relatii si chesti dar de fiecare data repetstraight face

.

| LoooVe <3 a răspuns:

Eu tot sunt asa, dar invata sa nu arati niciodata ceea ce simti si sa nu crezi totul.

| T. AC a răspuns:

Sunteti emotivi si puneti la suflet totul si la fel de bine si iertati pentru ca in interiorul vostru stiti ca nu merita sapurtati pica in timp va veti schimba dar veti ajunge intr-un punct in care va veti purta rau cu cine nu merita din suparare pe cei care s-au purtat urat cu voi o veti face fara sa fiti constienti de fapta dar veti realiza apoi happy si veti fi iertati la randul vostru sper ca raspunsul meu sa te lamureaca si sa te previna la cea ce te asteapta si pe tine si pe reny

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sufar foarte rar, daca mai e si mult, atunci dau in despresie.
Cea mai mare,, durere`` a durat 3 zile, in care pot zice ca n-am vorbit decat cu 1-2 prietene, parintii, si ma comportam foarte rece, plangeam mereu. Dintr-o reclama care am vazut-o la tv(cea cu berea becks) mi-a izbucnit un zambet pe fata, si imediat mi-a revenit optimisul.
Suferi des si uiti repede? Poi nu cred ca se numeste suferinta, ci doar putina durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai pentru ca suntem sensibili, suferim...Si iertam repede pentru a ne scurta suferinta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, si eu sunt la fel si nu ma pot schimba. Ori de cate ori mi se intampla imi zic: de data asta nu mai iert. Dar nu e asa, caci de fiecare data gasesc justificari si-mi zic: poate a fost nervos, poate a avut o zi proasta si altele... Insa ceea ce am observat de-a lungul chinuitei mele vieti ca de cate ori iert cu sufletul meu generos de atatea ori primesc tot mai putin respect iar acum am ajuns chiar sa imi pierd putin cate putin din personalitate. Iubesc oamenii asa cum sunt si nu ii judec sau sa le cer sa se schimbe insa eu mereu trebuie sa ajustez cate cevaca sa plac altora, asta mi se pare injust.
Cine stie poate ca unii au retete ideale pentru a putea ocoli suferinta. Nu pot sa sufar un singur lucru la unii: prostia, rautatea si mandria, astea sunt 3 boli grave care nu au leac.
Doresc ca toti oamenii sa fie fericiti!
mayra

| us3r a răspuns:

Asa sunt si eu sad
nujt de ce...
poate aflam impreuna raspunsul laughing