| Dana56maria a întrebat:

De ce oamenii buni sufera mai mult?

5 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Pentru că pun suflet mai mult, se consuma emoțional. Pe cei indiferenți și căliți de viață, nu-i mai atinge orice.

| 120bulevard a răspuns:

Pentru ca sunt prea buni in general si lumea profita de bunatatea lor pentru propriile lor interese happy

| 199onur7 a răspuns:

Nu sunt bun la suflet nici la inima si nici un om bun nu sunt.

| just4ubr2015 a răspuns:

Pentru ca suntem prea buni la suflet si in ziua de azi toti profita de tine de cand te nasti pana mori.

| Eleenaa4432y3yey a răspuns:

Pentru că un om bun nu va calcă pe nimeni în picioare ci va respecta pe oricine oriciar fi, va ajuta pe oricine și lista continua. Bunătatea poate fi un plus dar și un minus. De aceea oamenii buni nu trebuie sa se lase călcați în picioare, ci trebuie sa spună lucrurilor pe nume. Iar dacă asta poate e complicat, alipiti-va de cineva puternic și nu va lăsat călcați in picioare. Pwp