| Summerismine a întrebat:

De ce prima iubire nu ramane prima iubire?

Răspuns Câştigător
| magazinulDepeBlog a răspuns:

Nu vreau sa te contrazic, dar "PRIMA IUBIRE RAMANE PRIMA IUBIRE" - nu ramane ultima! Oamenii au tendintze de a face ierarhii, clasamente, topuri - "prima iubire", "iubirea vietii mele", "cea mai intensa relatie", "cea mai complicata relatie"...etc. Prima iubire o sa ramana mereu acolo in inima ta (ca relatie, ca punct de plecare) dar exista sanse mari sa realizezi ca persoana respectiva nu este ce iti doresti la un moement dat, sau nu este cum ai crezut/sperat ca o sa fie.

| Azµre a răspuns (pentru magazinulDepeBlog):

E o prostie! Prima iubire se uită atunci când îți găsești partenerul cu care îți trăiești viața.

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poi tocmai ca asa ramane! daca ar fi pentru toata viata se numeste unica iubire!
Ceea ce exista, dar doar pentru cele ce au noroc sa-si intalneasca din prima sufletul pereche!

| mihaelaa18 a răspuns:

Depinde de cazuri.Sunt unele persoane care raman cu prima iubire toata viata, altii insa pierd aceea prima iubire. Fericiti sunt cei care raman alaturi de aceea persoana pentru totdeauna.
Oricum prima iubire este puternica pentru oricare dintre noi.La prima iubire ne maturizam mult, avem parte de primele cuvinte frumoase, primele gesturi, primul te iubesc, primul sarut si multe alte lucruri frumoase.Traim sentimente frumoase.Prima iubire ne va ramane intiparita in suflet si niciodata nu o vom uita.Chiar daca, poarte cu timpul sentimentele nu vor mai fi la fel de puternice cum erau la inceput, tot vom mai tine minte momentele frumoase si tot ce am cladit alaturi de aceea persoana.
Nu poate dura uneori prima iubire din cauza obstacolelor care ni se ivesc in cale, si unii dintre noi renuntam, iar altii lupta pana la capat.
Ar fi frumos sa ramanem cu prima iubire o viata intreagahappy

| Nextone a răspuns:

Prima iubire o sa ramana prima iubire deoarece traiesti pentru prima data niste sentimente profunde si faci lucruri pe care nu le-ai cunoscut pana atunci.Ar fi foarte frumos ca prima iubire sa ramana si ultima deoarece ne atasam foarte mult de acea persoana, doar ca uneori ne dam seama ca nu este exact ce ne-am dorit sau fiind tineri ne despartim din motive absurde care fac ca legatura sa se rupa definitiv sau nu tongue

| darrio2007 a răspuns:

Prima iubire va ramane intotdeauna prima iubire.Ca numarul 1 care nu il poti pune in alt loc.Decat inainte de 2.

| drogh a răspuns:

Nu rămâne prima iubire din cauza unor motive puerile şi din cauza ignoranţei a partenerilor. Dacă tot se iubesc, de ce nu rămân împreună şi să accepte toate obstacolele care le apar în cale şi să treacă peste ele indiferent de greutatea lor? Din silă! Că din neputinţă...nu prea se potriveşte.

| Vix999 a răspuns:

Poate vrei sa spui de ce nu ramane singura iubire...ca, cronologic vorbind, prima va ramane mereu prima.

| hhhapciuuu a răspuns:

Caci prima oara suntem neexperimentati si nu alegem persoana potrivita, asa ca renuntam la ea, dar prima iubire, in orice caz va ramane de neuitat

| mini35 a răspuns:

Prima iubire daca e serioasa ramana orice i-ai face:d

| BoyDCartier a răspuns:

De aceea s-au inventat cifrelerolling on the floor)laughing))))