| Mihai7best a întrebat:

De ce primesc de ceva timp incoace un raspuns de genul : "Nu te pot vedea mai mult decat un prieten", mi s-a intamplat in ultima perioada sa primesc raspunsul acesta de 3 ori, totdeauna sunt atent cu toti, stiu sa le ascult problemele si sa le dau sfaturi... primesc raspunsul acesta pentru ca cu unele persoane sunt prea bun sau de ce? Sunt cam confuz si nu stiu ce sa mai fac parca mi-am pierdut tot farmecul si nu mai pot convinge pe nimeni sa fie intr-o relatie cu mine de o vreme incoace, ce sa fac? Fundita pentru cel/cea care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Chill! Toti avem perioade proaste, in care ne vine sa dam naibii tot si sa uitam.In legatura stricta cu ce ai intrebat: nu te pripi, nu alege o fata inainte sa o cunosti bine, sa vezi compatibilitatea, pentru ca practic iti semnezi singur condamnarea la nefericire. De exemplu, eu sunt fata si iti dau sfatul din perspectiva mea, sper sa te ajute. Anyway, capu' sus, life still goes on si nu uita ca o data in viata iubesti cu adevarat si tot atunci suferi cel mai mult. Nu-ti face rau cu mana ta. Daca vrei sa mai vorbim despre asta, da-mi mesaj privat.

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Ceilalti sunt atenti cu tine? Iti asculta problemele? iti dau sfaturi? Sincer e bine sa fi asa. Dar cu limita ca altfel uite ce se intampla. Trebuie sa te comporti asa cu cei care se comporta cu tine la fel nu cu cei care iti dau cu flit. Nu mai fi asa bun, fetelor le cam plac baietii "rai".happy Poate ca te porti cu ele prieteneste, ca si cum ar fi amicele tale. Poate de aia nu merge.Sau poate problema nu e la tine, ci la ele laughing).

| elasexygagica a răspuns:

Esti bunoclove struck ai niste ochilove struck

| Metaloco a răspuns (pentru elasexygagica):

Bai inceteaza nu vezi k baiatu are nevoie d ajutor? macar nu raspunde la baza k km enervezi lumea

| TarjaTurunen a răspuns (pentru Metaloco):

Ia mai las-o bai... te-o omorat? te-o mintit? raspunsu este :NU. Asa ca las-o si vezi-ti de *** ta!

| TarjaTurunen a răspuns (pentru elasexygagica):

Dale pace ca astia nu mai stiu ce sa abereze

| 354 a răspuns:

Buna.Eu cred ca oamenii nu apreciaza persoanele bune si cu suflet bun.Eu daca as avea sansa sa cunosc un baiat ca tine m-as bucura foarte mult, fetele iti zic mai mereu ca te vad doar ca un prieten pentru ca sti cum e, fetelor le plac mai mult "golanii"asta e problema generatiei.Atentia prea multa pe care o acorzi tu strica deoarece "noi"nu mai stim sa ne ascultam unii pe altii "sa ne placem "nu numai fizic ci si sufleteste.Sti este o vorba care zice "cand esti bun,esti luat drept prost ". Niciodata sa nu incetezi sa speri,nici sa iti pierzi farmecul,de ce pentru ca o fata te refuza? sau doua trei fete? este tara plina de fete intelegi, intr-o zi o sa gasesti o persoana potrivita pentru tine, si nu o sa mai gandeste asa.Mai bine ca iti spun in fata si nu te fac pe la spate, refuzandu-te fetele, nu vei suferi in zadar. Succes big grin

| Metaloco a răspuns:

Bai asa mi so intamplat si mie de ultimele 2 ori si am realizat ca am fost prea apropiat de ele adica ele vorbeau cu mine ca si cum as fi un frate de-al lor si mi-au spus ca decat sa stau cu ele si sa se strice prietenia mai bine numai amici.

si nu dispera ca mai ai timp si o sa stii cand o s ai noroc, mi so intamplat si mie si faza cu norocu dar eram suparat ca mo refuzat una din fetele alea si n-am profitatrolling on the floor