| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

116 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Ha

| Dalmore a răspuns:

Incapabile.

| aumih16 a răspuns:

Nu toate vor sex oral si anal unele se multumesc si cu ala normal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 24 de ani, si ce crezi nu sunt nici urata nici proasta.Tie ti se pare normal ca la 13 ani sa iti incepi viata? cand nu ai nicio minte si habar n'ai ce vrei de la viata? Sunt fete care au ales sa raman singure pentru ca le-a fost frica de un esec,de o despartire de a nu ajunge sa schimbe barbatii,sa nu sufere,sa nu fie inselate,sa nu isi bata joc de ele, deci poate fi vorba de frica dar aici are rolul si educatia, multe fete sunt de moda veche, dar nici singur (a)nu mi se pare ok sa ramai, astepti pana la o varsta pana cand incepi sa fii suficient de matura, responsabila.Trebuie sa ajungi sa mai lasi din pretentii.Dar voi baieti de ce ramaneti virgini?

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai alea la 13 ani sunt retardate! nu o sa le mai ia nimeni.Ai grija ce faci cu cine te bagi! un bărbat întreabă o femeie ești virgina? femeia ce răspuns dă. Ai pus o intrebare.Eu nu sunt virgin.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Cred ca retardatul esti tu cu glumele tale de ca"at

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pur si simplu sunt asexuale(adica fara dorinta sexuala).

| Alicezzz a răspuns:

Draga timiditatea se invinge totul este sa vrei!
De ce raman virgine, sunt multi factori care duc acolo, prima data este aspectul fizic si complexele fizice, apoi mentalitatea, educatia, motive religioase, neincrederea in sine, repulsia pentru partea barbateasca sau simpla decizie personala! Bafta

| teo530 a răspuns:

Sunt și timide, au probleme sau boala cu transmitere sexuala și nu le plac bărbații

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da, e și asta o cauză. Dar cred că nu sunt interesate de o relație.

| TanteMarianne a răspuns:

Diverse.
Frica de banane, sunt complexate de corpul lor, sunt total dezinteresate(asexuale), religie, nu imi mai vinalte motive.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu am avut niciodata curiozitatea asta si sincer nu le-am inteles niciodata. Ca sa fiu sincera nici eu nu stiu exact ce este cu mine, daca nu cumva ma incadrez in aceasta categorie. Avand in vedere ca m-am nascut cu sindromul asperger, in cazul meu chiar exista posibilitatea sa dau peste indivizi care sa profite ca sunt mai fraiera de felul meu si sa isi bata joc de mine.Ai mei au incercat sa ma protejeze de asemenea lucruri si nu printr-o educatie ca de manastire.Ce e drept, crescand intr-un oras mic nu prea am avut ocazia sa cunosc baieti cu care sa am vreo relatie, etc. Insa matusa unui fost coleg de al meu de generala se afla in categoria enuntata de tine, la 40 de ani fiind nemaritata si inca virgina si cel mai probabil din alegerea ei.In cazul meu nu este nimic planificat, cand se va intampla sa imi gasesc si eu pe cineva, se va intampla, fara indoctrinari religioase si alte de astea

| FoundYouLover a răspuns:

Cu siguranta nu o sa te ajute asta, dar citind intrebarea ta imi vin in minte niste versuri din melodia "Traiasca berea" a celor de la formatia Spitalul de Urgenta: "O baba gratioasa,/Dar putin cam grasa,/A aterizat./Zice ca-i virgina,/Ea n-are nici o vina,/Ca barbati-s de rahat."Zic si eu, poate au avut ghinionul sa dea numai peste barbati deja luati sau peste afemeiati, batausi, nehotarati si alti ratati. Poate ca nu vroiau sa faca sex de dragul de a-l face ci vroiau sa faca sex cu barbatul potrivit, dar dupa mai multe experiente de genul asta s-au gandit pur si simplu ca n-au nici o sansa la o dragoste adevarata, ca aia ar fi doar in filme si n-au mai vrut sa incerce.Se intampla mai des decat crezi. Si nu cred ca timiditatea are vreo legatura cu asta, poate au cautat barbatul potrivit pentru ele intr-un loc/oras nepotrivit.

| florinflorescu a răspuns:

Buna, nu cred ca din timiditate, mai degraba convingeri gresite sau frici sau religie. e mare pacat sa traesti o viata de om si sa nu te bucuri de asemenea dar. ca sa nu mai zic de darul de a da viata...dar fiecare cu viata lui, e mai bine sa nu judecam...

| catablondu a răspuns:

Salut, nu. Pur si simplu nu simt nevoia sa faca pasul asta. Poate nu gasesc persoana potrivita, poate au o perceptie diferita din punct de vedere al religiei si asa mai departe.

| Andrei258 a răspuns:

Nu este vorba de timiditate aici este vorba ca ele nu doresc sa se inceapa sau poate nu mai au incredere in baieti / barbati

| Andrei258 a răspuns:

Din moment ce au contact sexual nu mai sunt virgine

| ngllllll a răspuns:

Azi virginitatea, o fata pura, curata, este vazuta ca având probleme, in timp ce o fata care schimba un baiat la 2 saptamani este laudata. Virginitatea e un fel de boala azi. Astazi homosexualii sunt la rang de model, iar familia este o um viciu. Nu te lua dupa toti retardatii. Si eu m-am luat la un moment dat dupa toti dezaxatii si nu a fost deloc bine. Vrei sa știi cum se simte o fata folosita iar apoi parasita? Nu este niciun secret. Te simti ca un cos de gunoi, devii depresiva, anxietate, etc etc etc. Eu zic sa alegi o viata usoara si sa nu iti complici lucrurile.

| AdrianaB1 a răspuns:

Din cauza problemelor de sanatate, poate le este frica, sau poate pur si simplu nu-si doresc.

| Anca32 a răspuns:

Pentru ca sunt introvertite și nu pot comunica sau pur și simplu asa vor ele

| xutza a răspuns:

Din cauza culturii si al religiei, sau in cel mai rau caz din cauza neincrederii de sine.

| MajinVegeta a răspuns:

Nu e vorba de timiditate. Poate din cauza ca sa te desfranezi e impotriva firii.

| Laila12Izabela a răspuns:

Cam asa! Sau pur si simplu nu vor o prezență masculină in viata lor! Stii tu genul ala de femei singure cu o sumedenie de pisici.

| Jo17 a răspuns:

Buna. Nu toate fetele care sunt virgine sunt timide. Poate le plac sa traiasca singure sau nu simt nevoia sa faca sex. Sau sunt unele care au o religie diferita si nu au voie sa fac sex( asa zice religia).

| ychigo a răspuns:

Pentru ca, majoritatea asa vor.

| MrSnow a răspuns:

De ce? Datorită religiei, au un defect fizic care e mai pronunțat, gen nas mare, sau dispun de o deficiență, problemă medicală sau probleme de natură psihică

| Ela05 a răspuns:

Tine cont ca exita si persoane asexuate (cred ca se spune asa in romana). Care pur si simplu nu simt nevoia de a intretine relatii sexuale.

| Pizzaislife a răspuns:

Foarte probabil

| Aika十六 a răspuns:

Salut!
Timiditatea nu are nimic de-a face cu asta. laughing Depinde unele au probleme psihologice, altele sunt indoctrinate, isi creeaza idei false, sunt unele femei care pur si simplu nu simt nevoia sa aiba parte de acte sexuale, sau nu au nevoie de un barbat. Cine stie, la urma urmei fiecare face ce vrea cu corpul lui.
Pa, pa!

| iStarGaming a răspuns:

Le este frica de penishappy Sau sa aiba vreun copil, nu le place durerea, nu au iubit, sunt fete care dupa ce se marita for face sex.

| Jeonghyeo a răspuns:

Este la decizia fiecaruia.

| ManTheMan8 a răspuns:

Ele decid asta, sa fim seriosi daca tu vrei sa faci sex, peste 2 ore faci sex.