| Amely21 a întrebat:

Credeți că personalitatea sau temperamentul unui om se poate schimba pe parcursul vieții? De exemplu, daca sunt melancolic sau sangvinic, nu poate o persoană să mă schimbe sa fiu altfel, așa-i?

Răspuns Apreciat de Editori
| GabiDumitrescu a răspuns:

In principiu nu se poate schimba, dar ideea e ca trebuie sa evoluezi. Daca esti constient(a) ca temperamentul e o problema, nu neaparat una groaznica, dar cumva te tine in loc, incet-incet ti-l poti schimba. Sau macar poti stimula altul. Nu de alta, dar probabil peste jumatate dintre cei cu inteligenta peste medie si fara a suferi de misticism religios ar elimina fizic jumatate din populatia globului daca ar avea ocazia.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Sunt destul de sigur ca nu, cel putin fara schimbari radicale care sunt extrem de rare.

| JicaContra a răspuns:

Cu adevarat, NU, dar sa se atenueze si sa isi descopere si alte directii, asta da

de exemplu eu aveam o tona de furie, si acum mai am dar MULT mai putina!