| anonim_4396 a întrebat:

Exista femei care raman toata viata lor virgine? Fara sa le fi atins cineva vreodata in vreun fel. Credeti ca este in regula?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, sunt. Nu suporta „atingerea" unui barbat. Numai ca unele regreta asta, cand deja au o varsta prea inaintată. Dar sunt prea batrane ca sa mai gaseasca unul disponibil.

| ania a răspuns:

Da, dacă nu se căsătoresc sunt convinsa ca e cea mai buna alegere. Noi avem o prietena de familie de peste 80 de ani care e virgina, e foarte credincioasa șu înțeleaptă și o vizitează foaste multă lume pentru sfătuire, incurajare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Depinde cine stabilește regula. Nu cred nimic.

| mihai69 a răspuns:

Da.
De ce n-ar fi?!

| LordCristobal a răspuns:

Da cred ca mai sunt pe lumea asta femeie care raman virgine pe viata.
Si nu e nimic anormal in treaba asta.E posibil sa fie asexuale(oameni care nu au niciun interes in viata sexuala sau care nu au o atractie fizica fata de cineva de sex opus/acelasi sex).
Sau poate in spatele acestei situatii speciale multe femei au o motivatie puternica.

| helpforyou a răspuns:

Sigur ca exista. Fiecare avem motivatii diferite in viata.
Avem experiente diferite, deci si nevoi diferite.

| DjSannan a răspuns:

Da, exista femei care raman toata viata lor virgine fara ca cineva sa le fi atins vreodata in vreun fel. Acest lucru este complet in regula daca este alegerea lor si daca se simt confortabil cu aceasta decizie. Fiecare persoana are dreptul sa aleaga ce vrea sa faca cu propria lor viata sexuala, iar decizia de a ramane virgina este o alegere personala pe care o pot face. Este important ca fiecare persoana sa respecte deciziile altora in ceea ce priveste viata lor sexuala si sa nu incerce sa le impuna propriile lor opinii sau asteptari

| Andra4862 a răspuns:

Da, ce s-a nu fie în regulă?