| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

122 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Au probleme mult mai nedorite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Indoctrinare religioasa, probleme medicale, probleme psihice sau doar sunt urate

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am avut 2 profesoare de liceu fete mari.
Din ce am observat eu atunci si corelat cu tot ceea ce am aflat si invatat mai tarziu, e vorba de un complex de factori, de la educatie gresita si deficitara, ignoranta, teama de barbat si penisul lui, pana la comoditate, complacere, educatie religioasa aiurea si minicinoasa, cu amenintari cu iadul si flacarile lui si o slaba dotare calitativa fiziologic a zonelor sensibile clasice, sau si sani mici, slabe, urate, dantura diforma, aspect general deloc atractiv estetico-erotic, etc.
Timiditatea nu e asa grava, o fata timida poate totusi inspira o pasiune si poate avea sanse mari la o viata sexuala bogata si implinita, dupa ce afla, invata ce si cum e cu placerea, samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

De proaste. Este singura explicatie "stiintifica". rolling on the floor

| bustamante a răspuns:

Da, se poate. Himenul lor poate fi mult mai elastic decat cel ''normal''. Datorita elasticitatii se poate rupe doar partial incluzand dureri si neplaceri la fiecare penetrare. In functie de diametrul penis-u-lui! Teoretic daca gaseste un om dotat in diametru exista mari sanse sa scape de acea virginitate! Posibilitatea urmatoare este sa se duca mereu la medicul chirurg si sa fie recusuta, ceea ce costa cam 500 euro pentru fiecare data!

| RAY a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu corpul lui

| Alicezzz a răspuns:

Draga timiditatea se invinge totul este sa vrei!
De ce raman virgine, sunt multi factori care duc acolo, prima data este aspectul fizic si complexele fizice, apoi mentalitatea, educatia, motive religioase, neincrederea in sine, repulsia pentru partea barbateasca sau simpla decizie personala! Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Aika十六 a răspuns:

Salut!
Timiditatea nu are nimic de-a face cu asta. laughing Depinde unele au probleme psihologice, altele sunt indoctrinate, isi creeaza idei false, sunt unele femei care pur si simplu nu simt nevoia sa aiba parte de acte sexuale, sau nu au nevoie de un barbat. Cine stie, la urma urmei fiecare face ce vrea cu corpul lui.
Pa, pa!

| AdelinaC a răspuns:

Ca se respecta

| Messi120 a răspuns:

Nu exista asa ceva!

| SeXexpert69 a răspuns:

Sunt doar urate. Funda?

| neutrino a răspuns:

In multe domenii exista si exceptii. Cauzele pot fi multiple, timiditatea fiind una dintre ele.

| ManTheMan8 a răspuns:

Ele decid asta, sa fim seriosi daca tu vrei sa faci sex, peste 2 ore faci sex.

| Wargasm a răspuns:

Pentru că se abțin să facă sex din diverse motive cum ar fi: religia, convingerile personale, etc. Puțin probabil ca timiditatea să facă parte din listă.

| Gruia_Denis_1999 a răspuns:

Virgine nu raman doar in cazul in care nu au un barbat potent care sa le dezvirgineze. Adica vreau sa spun sa aiba un penis care sa se scoale si sa atinga anumite cifre minime.

| Ela05 a răspuns:

Tine cont ca exita si persoane asexuate (cred ca se spune asa in romana). Care pur si simplu nu simt nevoia de a intretine relatii sexuale.

| Pizzaislife a răspuns:

Foarte probabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 24 de ani, si ce crezi nu sunt nici urata nici proasta.Tie ti se pare normal ca la 13 ani sa iti incepi viata? cand nu ai nicio minte si habar n'ai ce vrei de la viata? Sunt fete care au ales sa raman singure pentru ca le-a fost frica de un esec,de o despartire de a nu ajunge sa schimbe barbatii,sa nu sufere,sa nu fie inselate,sa nu isi bata joc de ele, deci poate fi vorba de frica dar aici are rolul si educatia, multe fete sunt de moda veche, dar nici singur (a)nu mi se pare ok sa ramai, astepti pana la o varsta pana cand incepi sa fii suficient de matura, responsabila.Trebuie sa ajungi sa mai lasi din pretentii.Dar voi baieti de ce ramaneti virgini?

| Violleta2022 a răspuns:

Este alegerea lor!
Marea majoritate devin maicute, iar altele nu-si doresc sa aiba un partner de viata, ci sa fie libere si independente.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nimeni nu stie..doar ele.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu am avut niciodata curiozitatea asta si sincer nu le-am inteles niciodata. Ca sa fiu sincera nici eu nu stiu exact ce este cu mine, daca nu cumva ma incadrez in aceasta categorie. Avand in vedere ca m-am nascut cu sindromul asperger, in cazul meu chiar exista posibilitatea sa dau peste indivizi care sa profite ca sunt mai fraiera de felul meu si sa isi bata joc de mine.Ai mei au incercat sa ma protejeze de asemenea lucruri si nu printr-o educatie ca de manastire.Ce e drept, crescand intr-un oras mic nu prea am avut ocazia sa cunosc baieti cu care sa am vreo relatie, etc. Insa matusa unui fost coleg de al meu de generala se afla in categoria enuntata de tine, la 40 de ani fiind nemaritata si inca virgina si cel mai probabil din alegerea ei.In cazul meu nu este nimic planificat, cand se va intampla sa imi gasesc si eu pe cineva, se va intampla, fara indoctrinari religioase si alte de astea

| ania a răspuns:

Și-au propus să nu păcătuiască prin curvie.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai alea la 13 ani sunt retardate! nu o sa le mai ia nimeni.Ai grija ce faci cu cine te bagi! un bărbat întreabă o femeie ești virgina? femeia ce răspuns dă. Ai pus o intrebare.Eu nu sunt virgin.

| ryuk666666 a răspuns:

Poate fi si asta o idee dar unele femei poate ca inteleg in alt fel viata. Nu toti ne petrecem viata la fel.

| ryuk666666 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta nu e chiar un raspuns. Poate ele nu se pun la mintea voastra lipsita de gram de inteligentalaughing)))))

| Matei0123 a răspuns:

E din cauza profesorilor de religie dati dracului (te-ai prins? :-)) care ne invata ca daca faci dragoste o sa ajungi in iad de parca ele nu au facut asta

| xutza a răspuns:

Din cauza culturii si al religiei, sau in cel mai rau caz din cauza neincrederii de sine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece nu au găsit persoana potrivită pentru ele, nu este deloc usor sa te casatoresti cu oricine, atit in cazul barbatului cit si in cazul femeii, si sigur ele au constatat ca viata este foarte grea si decat sa se chinuiasca in doi, mai bine suportă greutatile de una singură, ca daca avea sot si el o insela sau o batea, si îi turna si vreo 2 sau 3 copii, atunci ce mare fericire era pe capul femeii? Dar asa singură posibil ca ea este mai fericită.