| Sawarekh a întrebat:

De ce se discuta doar despre femei?

Am ascultat recent mai multe podcast-uri pe Youtube iar doctorii si sexolologii, etc.
Iar subiectul despre sex si anatomie, e prezentat doar pentru femei.

De ce despre anatomia barbatului nu se discuta cam deloc? care este una complexa, trebuie sa recunoastem.

Ei nu vorbesc ca si pentru un barbat e dificil sa simti placere, uneori avand chiar mai multe dificultati si complexe de inferioritate decat femeile cand e vorba de viata sexuala.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Femeile intotdeauna au ceva de ascuns.

| Lupică27 a răspuns:

Pai inainte se vorbea numai de placerea sexuala a barbatilor acum au mers in extrema cealalta laughing)

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru că suntem în epoca emancipării femeii, pentru că milenii nu s-a discutat despre femei și problemele lor. Acum își iau revanșa, plus sexual, femeile sunt mai complicate decât un bărbat. Despre o femeie poți scrie un roman, pe când despre un bărbat, câteva file!

| Sawarekh explică (pentru ValentinMihai78):

Complicate sexual, nu cred.
Cred ca ambele sexe au un organ complrx

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu cunoști anatomia umană, dacă poți spune "că ambele sexe au un organ complex".
Noi, bărbații nu avem ciclu, nu avem sângerarea, nu avem bufeuri, nu ne facem probleme cu kilogramele în plus.
Plus, noi bărbații nu naștem.
Așa că, mai gândește-te când spui că femeia și bărbatul au organele sexuale complexe.
Era să uit, noi bărbații nu purtăm în chilot absorbant și nu ne facem probleme când e bine sau nu să facem sex!

| Sawarekh explică (pentru ValentinMihai78):

Dar eu ma refeream strict la organul sexual, cum functioneaza, zonele erogene, terminatiile nervoase, la nivel mai in detaliu, ambele sunt complexe.

Da stiu, femeia are probleme mai multiple dar eu ma refer la functionare nu la complicatii.