| Ankiss123 a întrebat:

De ce se vand prezervative minorilor?

Răspuns Câştigător
| Larisa_7991 a răspuns:

Este foarte bine ca se vand, ca dupa cum stiam pana la varsta de 14 ani este interzis sa iti incepi viata sexuala dar peste 14 nu te opreste nimeni daca si el este minor(sa nu se faca corupere de minori), sper sa nu spun tampenii dar asa stiam.Este bine desi inteleg ca tu prin intrebarea asta ai vrut sa subliniezi ca oarecum prin vanzarea prezervativelor gen ii indeamna sa isi inceapa viata sexuala.insa este bine pentru ca asa ne protejam de boli cu transmitere sexuala si de sarcini nedorite.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca altfel ar face sex neprotejat. Sa nu crezi ca ar fi un indemn la abstinenta, asta este o prostie. Ar fi doar un indemn la inconstienta.

| Libelle a răspuns:

Si tigari, droguri, alcool cum de se vand?
who cares?straight face
ca sa faca bani nu conteaza ce cui vinzi
si in plus nu ai sa te duci la magazin si sa te puna sa arati buletinu

Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa se protejeze de boli si de o eventuala sarcina nedorita.

| elasexygagica a răspuns:

Si care ar fi problema? mie mi se pare un lucru normal, in ziua de azi toti minorii fac sex.

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine te protejezi decat sa faci alti copii.

| glamour a răspuns:

Foarte bine ca se vand... dupa ce ca multi nu se protejeaza ai vrea ca nici aia putini care o fac sa nu se protejeze si sa se trezeasca fata cu burta la gura?straight facestraight facestraight face

| ionika17 a răspuns:

Da, de ce sa nu se vanda ca sa se imbolnaveasca oameni mai repede?! Mai ales in ziua de azi ca fac sex de la 12, 13 aniwinkingEu sunt de acord

| Ana a răspuns:

Ca sunt si ei oameni big grin

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Pt ca in Roamania varsta legala pentru sex este de 15 aniwinking

| OneLifeOneLove a răspuns:

Daca nu s'ar vinde minorilor, nu ar mai face vanzare.

| piktor a răspuns:

Ca sa nu apara mai tarziu cei ca tine...

| piktor a răspuns:

Mai ieftin un prezervativ decat un pachet de pampersuri.

| Artemis a răspuns:

Poi daca esti minor inseamna ca trebuie sa faci copii sau sa iei ceva boala?happy
De asta sunt facute sa ne ferim de sarcinile nedorite si de anumite boli indiferent de varsta( aici depinde de fiecare)

| Dmonik a răspuns:

Pentru ca nu-s tigari. Si pentru ca e mai bine sa se protejeze, decat sa imprastie BTS prin lume.

| Paty3 a răspuns:

Pt. ca si minorii in special ei trebuie sa se protejeze.

| sbt a răspuns:

Da, se vand oricui.

| sbt a răspuns:

Pentru ca si minorii fac sex.

| EraGGon a răspuns:

Ca sa se faca vanzare logic rolling on the floor

| sheryn a răspuns:

Sa vand a se evita aparitia unei sarcini nedorite, pentru ca interzicerea prezervativelor nu este o piedica in inceperea vietii sexuale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ihhhhhhhhhhh! cine a facut asa ceva?[-:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai impresia ca atunci cand le cumperi te intreaba daca esti monor?
Nu-i doare pe ei capul de astea, ci doar sa-si castige baniihappy

| CoOoLLa a răspuns:

Pai daca nu ti-ar vinde prezervative ar raspunde ei de ceea ce se va intampla dupa actul sexual? [o sarcina neasteptata]...deci chiar daca o sa rada ptn de tine laughing tot poti cumpara