| xena_1013 a întrebat:

De ce sexul anal doare ffff tare? fara glm proaste

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că anusul nu este făcut să primească, ci să elimine!
Trebuie făcută o pregătire fizică și psihică înainte de asta. Folosirea unui lubrifiant, prezervativ, clismă evacuatoare, etc.
Una peste alta, practicarea sexului anal nu face decât să aducă multă suferință prin rupturi și fisuri anale, hemoroizi interni/externi, constipație cu diverticuli, cancer colonorectal, etc.
O femeie care se respectă și are cunoștință de neplăcerile care vin în urma contactului anal, nu o face. Nu trebuie pusă sănătatea femeii în pericol că dorește bărbatul.
Și să fie vorba între noi, dacă femeia mai avea și un alt orificiu, și pe acela trebuia să-l exploreze cu penisul? Hai să fim serioși și responsabili.
Contactul sexual trebuie dus la rangul de artă, nu cel de bătaie de joc!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca anusul este facut sa se deschida doar din sens invers. E ca o usa batanta care se deschide numai din interior si tu ii rupi balamalele ca sa se deschida si din exterior

| XK a răspuns:

Pt ca te gandesti ca nu-ti va placea, sau ca te-va durea...gandeste optimist si nu va mai fi nici-o problema.
2) Doare doar la inceput, daca te gandesti si sexul normal doare prima data...

Răspuns utilizator avertizat
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Pt ca e o zona foarte vascularizata si sensibila.

| Denis_8063 a răspuns:

Draga mea, rectul este o gaura stramta si mica si grosimea penisului este mult mai mare.gaura anala nu este facuta sa fie penetrata.alt organ are rolul acesta, vaginul... daca folosesti lubrifiant nu te doare. FUNDA?puppy dog eyes

| slimms a răspuns:

Pai doare deoarece vaginul e facut pentru asa ceva avand suprafata moale care beneficeaza intrarea penisului, iar anusul e un organ mai dur

| westbam a răspuns:

Ptr ca nu o faci din placere...laughinglaughing
data viitoare cand incerci ceva nou...inceaca sa face ceva care-ti place cu adevarat...winking
succeswinking

| westbam a răspuns:

Sau pentru ca ai oase'n curlaughinglaughinglaughing