| Serena14 a întrebat:

Sexul anal doare?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Anusul are foarte multe terminatii nervoase excitabile. Stimularea lor poate in cazul unor persoane sa nu provoace placere ci durere functie de doi factori - perceperea stimularii ca fiind excitanta si elasticitatea anusului. Altfel spus exista persoane care nu vad sexul anal ca fiind excitant sau nu percep penetrarea anala ca fiind excitanta chiar daca le-ar placea ca idee sau au anusul foarte stramt si atunci evident ca penetrarea doare.

Ca sa eviti neplacerile unui experiment esuat cel mai bine e sa incerci cu un vibrator si sa vezi singura care sunt senzatiile, daca te doare sau nu, daca te excita sau nu.

Foarte importanta e igiena locului, nu se face sex anal fara dus anal prealabil si evident e necesar un lubrifiant.

8 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Nu e asa periculos, daca iubitul tau te penetreaza usor si inainte sa intre in tine isi lubrifiaza bine penisul sa intre usor in tine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Evident că doare mai tare decât sexul vaginal ( la deflorare )!
Mai ales că, la vârsta voastră, NU sunteţi pregătiţi pentru aşa ceva sad

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă nu e făcut cum trebuie. Din păcate, asta se întâmplă cam în 90% dintre cazuri.

| Emilian65 a răspuns:

Nu doare daca este facut cu atentie si rabdare.

| Felys a răspuns:

Ia gandeste-te cand esti costipata cum e, cam asa si cu sexul anal

Răspuns utilizator avertizat
| Miihaa a răspuns:

Da

| Jucausul a răspuns:

Daca cel cu care faci stie ce sa faca, nu doare. cel mult ai o senzatie de jena pana te obisnuiesti