| Olah_Alexszandra_1996 a întrebat:

De ce simtim nevoia de a fi iubiti? De ce avem nevoie de acel el/ea ca sa ne simtim completi?

Răspuns Câştigător
| Flavius_NC_1999 a răspuns:

Salut, eu am simtit ce ai simtit tu si sincer sa fiu, mi se pare putin sa "cersesti" iubire, incearca sa devii ceva mai "dura" cu tine si sa nu mai ai nevoie de iubire, pentru ca asa esti mai slaba, te va "agata" un nataflet si se va juca cu tine pe degete, doar din cauza faptului ca tu esti o fire sensibila si cauti iubire, daca vei fi tot asa, vei avea parte de multe dezamagiri, sfatul meu e sa nu ai asteptari de la nimeni.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa faca fata la viata de zi cu zi, cine traieste singur moare putin mai devreme fata de 2 persoane care sta impreuna

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mie imi trebuie doar sex

| RAY a răspuns:

Biologic simtim sa ne transmitem mai departe genele indiferent de sex,emotional simtim nevoia sa avem pe cineva langa noi asta ne impinge la socializare, e ceva uman, normal ca simti asta, cand nu simti esti inuman, lipsit de sentimente numai are sens sa traiesti atunci

| Fatamuntilor a răspuns:

Ne nastem sa iubim si sa fim iubiti!
Nu traim singuri in acesta lume, simtim nevoia de socializare, simtim nevoia ca cineva sa aiba grija de noi si noi la randul nostru sa avem grija de cineva.
Asa e cand lumea si asa va fi mereu!

| J0B0MAT a răspuns:

Nu toti, dar majoritatea. Asta pentru ca suntem sensibili, chiar slabi as putea spune si avem nevoie de altcineva care sa ne fie alaturi, sa ne inteleaga, sustina si sa ne faca fericiti.

| Lawliet14 a răspuns:

* Complecsi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu toți au nevoie.

| Kira5854 a răspuns:

Probabil e pe subconstient, nu toti oamenii sunt asa