| anonim_4396 a întrebat:

De ce simtim nevoia sa iubim?

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Este complicata intrebarea, sau ma rog.raspunsul la intrebare este complicat.
eu daca stau sa ma gandesc tot ce mi s-a intamplat pana acum si tot ce am facut pana acum are leg cu faptul ca am iubit p cineva.eu una simt nevoia sa iubesc deoarece iubirea ma motiveaza mereu sa merg mai departe sa incerc lucruri noi. daca nu as iubi atunci as fi o egoista. m-as gandi numai la mine is la binele meu, dar iubind am invatat ca uneori pers d langa tine e mult mai importanta.am invatat f multe lucruri iubind si plus d asta atunci cand iubesti totul pare mai frumos si mai ok, p d alta parte dc sa nu recunoastem ca uneori e bine si sa suferim. daca nu am suferi in primul rand ne-am plictisi deoarece am fi mereu fericiti si se zice ca ce e prea mult strica si dc sa nu recunoasteam ca uneori suferinta ne maturizeaza.acele suferinte din dragostea ne-au facut p unii oamenii care suntem azi.
e bine sa iubesti.trebuie sa iubesti.asa a fost creat omul.pentru asta a fost creat omul si aici nu ma refer neaparat la iubirea dintre o femeie si un barbat ci la iubirea in general, deoarece sa nu uitam ca exista mai multe feluri d iubire

| Rukhsandra a răspuns:

Finta umana este creata sa iubeasca...

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pentru ca trebuie sa traim, sa supravietuim.
Daca am uri, am avea sufletul plin de venin si viata nu ar mai fii viata!

| yanny`s a răspuns:

Pentru ca inimioara noastra ar trebui sa fuga din pieptul nostru daca nu am iubilaughing
fiecare are nevoie de un moment de nebunie? chiar si inimahappy

| marla a răspuns:

Iubim p. u ca lumea e rea si cu multe defecte iar indragostiti noi vedem lumea mai perfecta (persoanele indragostite devin indifirente de obicei in privinta lucrurilor din jurul lor, se axeaza numai pe dragostea lor nu cont cu raspuns sau fara de el. si prin indifirenta ei nu pot observa multe defecte a lumii, a vietii etc. si li se pare totul mai bun ca alta data, dragostea asta le schimba putin viziunea asupra unor lucruri. sau pur si simplu vad cu alti ochi lumea, de aia si mai perfecta.) nu degeaba cei indragostiti zic : lumea e frumoasa. da! e frumoasa numai daca esti implinita in dragoste (cel putin in majoritatea cazurilor)...

sau iubirea se refera la tot. tot la ce tinem, ne place, admiram. in acelasi timp iubim. si atunci toata lumea e formata din iubire si totul se tine pe simplul acest sentiment =)

awwww... :X

Răspuns utilizator avertizat
| tim a răspuns:

Sincer nu stiu de ce aveti nevoie sa iubiti! poate va simtiti singuri uneori sau pentru ca asa fac toti de cand lumea, pentru ca e o traditie

| tweety_8071 a răspuns:

Nu simtim nevoia sa iubim...ci nu ne place sa simtim singuratatea, de aceea a facut Dumezeu femeia ca barbatul sa nu fie singur si invers.deci simtim nevoia de cineva langa noi nu sa iubim...winking

Bye byewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare?happy Asta ne este natura, Dzeu nu ne-a facut pentru singuratate.Cum iubirea lui Dumnezeu pentru noi nu are limite asa suntem si noi, avem nevoie sa iubim, sufletul doar cu iubire se hranestehappy intotdeauna ne vom simtii singuri fara iubire."Dragostea indelung rabda, dragostea este binevoitoare, nu se lauda, nu se bucura de nedreptate ci se bucura de adevar.Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda"Dragostea nu cade niciodata".