| anonim_4396 a întrebat:

De ce spun unii baieti ca unele fete nu fac sex bine?

sau ceva de genu ca nu stiu sa fac sex.

Ce gesturi sau ce comportament ar trebuisa faca o fata in timpul sexului?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Păi... pentru că e adevărat. La fel cum sunt și băieți care habar n-au s-o facă (poate chiar mai mulți decât fete!).
În primul rând, în sex trebuie să știi să comunici cu partenerul, verbal și non-verbal, pentru ca totul să meargă de la foarte bine în sus.
Nu sunt reguli de tipul „dacă A, atunci B, altfel - C". Fiecare om e diferit, atât din punct de vedere anatomic, cât și funcțional. Suntem diferiți, simțim diferit. Ca să fie o relație reușită, trebuie să reușim să ne punem de acord cu partenerul/a, altfel nu merge.
Degeaba stai pe spate și aștepți să fii penetrată ca să ajungi la orgasm, e puțin probabil să îl obții astfel. La fel cum nici pentru un tip nu e ok să se suie direct pe femeie și să „dea la pompe" fără măcar să-i pese că biata de ea nici măcar nu s-a umezit vreun pic...
Asta e - sper să te ajute. Să VĂ ajute, de fapt.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De cate ori un act sexual nu satisface unul din parteneri,vei auzi expresia asta,fie ca e vorba de fata,fie ca e vorba de baiat.
Nu e vorba de pricepere aici, nu exista gesturi impuse fara de care vei fi pusa la zid, ci de intreaga ta senzualitate si daruire, de felul tau de a face sex, pentru ca in pat cerea si oferta sunt egale.Sau asa ar trebui sa fie.
Si,de obicei,cand astepti ca partenerul sa le faca pe toate,tu asteptand doar rezultatele,sexul e de proasta calitate.
In plus,sincer, nu inteleg de ce ai o asemenea curiozitate din moment ce esti virgina, mai exact nu-ti inteleg nesiguranta.
Pentru ca niciunul din noi nu ne-am nascut invatati si nici nu am facut vreo practica secreta inainte sa facem sex, s-a intamplat si cu totii am reactionat exact cum am simtit.
Asta vei face si tu sa stii, in ciuda teoriei pe care te stradui in mod admirabil sa ti-o insusesti.
Sa fii libera si sa nu-ti impui nimic.Si sa fii generoasa, nu ingaduitoare, generoasa!
Poti fi sigura ca iubitul tau nu va avea vreun motiv sa se planga.
happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

In general baietii spun asta despre fetele care stau ca o carpa si nu fac absolut nimic asteptand de la partener sa faca toate miscarile ori intr-o partida reusita se mai schimba pozitiile, mai sta si ea deasupra, se mai misca etc intelegi tu. Si logic e cam aceeasi chestie si pentru baieti.

In plus sunt parteneri care nu se potrivesc dpdv al gusturilor in materie de sex - pozitii, dinamica etc. Deci motive pentru astfel de afirmatii ar fi mai multe.

Ce gesturi si comportament? Atat timp cat nu se misca si nu gem exagerat ca in filmele porno de parca ar fi de pe centura si nu stau ca o carpa pe spate asteptand pleasca, cred ca e ok.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand un baiat nu stie meserie, intotdeauna va da vina asupra partenerei.

| cristimihailov a răspuns:

Buna, cred ca aici gresesti.

Fii tu. Incearca sa te explorezi si sa explorezi cat mai mult.

Nu trebuie sa te transformi in ceva ce nu esti. Si nici sa nu te exprimi deloc nu e bine.

| Flory1243 a răspuns:

Nici un barbat nu se v-a simti bine cu tine pana nu il faci sa aiba ceva sentimente fata de tine. Si dupa ce il faci sa te iubeasca putin iti spun si cateva secrete: 1-Chiar daca nu iti place fa-l sa creada ca asa ceva nu ai mai intalnit si ca te simti foarte bine, 2-Nu sta blana, mangaie-l pe unde apuci(si pe la oute daca ajungi), 3-Daca nu ai reusit sa te umezesti nu te freca pe uscat, ia si tu un unguent(se gasesc pe toate drumurile), 4-Daca te tine, sexul oral e binevenit oricand dar si atunci nu-l fa in graba. Si revenind la prima idee: atata timp cat nu te iubeste el doar te f_ _e si buna la pat nu ai cum sa fi pentru acea persoana.

| c0nstant1n a răspuns:

Stiu ca s-a dat funda. dar am sa zic si parerea mea.

Unele femei sunt pur si simplu frigide pentru ca isi fac prea multe griji. Asta cam taie cheful.
Preludiul e un act plictisitor pentru barbat, in care el trebuie sa o faca pe fata sa scape de ganduri si sa se relaxeze. Este descurajant atunci cand spui ca iti place ceva la ea si spui degeaba, ca ea e mai mult in mintea ei si se cearta cu vocile la cat de nelucrat e sufletul.

Si sunt unii barbati mai dominanti ce vor aprecia femeia care se lasa cel mai mult carpa si nu face fite.
Apoi sunt unii "golanei" mai imaturi, care nu au fost incurajati sa aiba initiativa, si vor mai mult sa se laude cu performanta femeii cand se duc la tovarasii lor sa povesteasca cum a fost. (frate! mi-a facut opturi nebuna. frate! mi-a luat-o intre sani. frate! a lins tot si n-a dat nimic pe jos nesatula. frate! a bagat-o pana la capat pe gat. etc."performante" din astea ca in filme pentru adulti la care tovarasii lui se uita, ca sa relationeze si sa zica "vai ce bine m-am simtit")

Eu sunt genul care domina. Imi place cand femeia ma cere (nu cand trebuie sa ma rog eu de ea, ca placerea mea e mai mult sa ii fac placere de fapt) dar apoi ma lasa pe mine sa fac ce stiu eu mai bine. Imi place cand are un comportament feminin: Blanda. "Moale" nu rigida. Molcoma nu agitata. Tematoare de ce urmeaza dar increzatoare in grija mea. Ascultatoare etc. (ca daca o vreau din aia cu "performante" ma duc la bordel si aleg una baietoasa)

Si cel mai frumos gest pe care o femeie mi l-a daruit, si m-a impresionat profund, nu cred ca am mai simtit asta in vreun moment de cand (Doamne iarta-ma) pacatuiesc, a fost cand eram in pozitia "lingurita" (spooning) intr-o rana amandoi. Intram de la spate si ii stimulam clitorisul in acelasi timp. Si ea, fara sa ii cer, (deci chiar eram in acelasi duh ca totul a fost intuitiv) si-a desfacut picioarele in semn de acceptare si si-a dus piciorul ei peste piciorul meu, expunandu-se atingerii mele (iubirea mea in ea daduse roade sa imi ofere atata incredere).
E ca in Biblie cand zice "daca cineva iti zice sa mergi cu el o mila, tu mergi cu el doua". Functioneaza "Divin" asta. Eu de obicei conduc si sunt ascultat, si poate-poate reusesc sa demonstrez ca trudesc din iubire. Am simtit ca ea s-a prins. Sa fi acceptat pentru ceea ce esti, nu pentru o imagine de accesorizat viata sociala, e cel mai frumos sentiment.

O alta chestie draguta, e atunci cand te maseaza si tu sa ii mangai mana. Sau i-o iei si i-o saruti senzual in semn de obedienta ca in fata unui stapan.

Adica prin tot ce faci, tu sa reasiguri ca accepti prezenta barbatului tau. Te expui in fata lui acolo unde vezi ca vrea sa te atinga.

Restul sunt particularitati. Va invatati butoanele reciproc daca exista comunicare.

A nu se intelege ca incurajez sexul in afara casatoriei. E bine sa pastrezi tot ce e "nou" si n-ai mai incercat inca, pentru ala cu care o sa faci copii. Pt ca daca relatia cu ala o sa ti se para banala, doar ca ai copii si ai fost la o slujba cu el si la o petrcere dupa, dar "va intelegeti"... e nasol.
Trebuie sa pastrezi ceva "inedit" sa dai relatiei cu care vrei sa ramai, ca sa nu ajungi sa-ti bagi picioarele si sa fiti ca pestii, aia care isi arunca fiecare samanta in apa si apoi pleaca care incotro ca nimic nu i-a legat vreodata.

Pace voua! happy