| lauracraciun a întrebat:

De ce sunt asa? de ce spun ca imi doresc un baiat sensibil dragut care sa ma respecte sa ma inteleaga si sa ma accepte asa cum sunt..il gasesc..insa gasesc tot felul de scuze ca sa nu fiu cu el? de ce? de ce sunt constienta de faptul ca imi place de el si totusi il refuz? pur si simplu sunt suparata pe mine, nu ma inteleg.as vrea totusi sa simt pasiunea aceea,fluturasii in stomac, dar vad ca nu e asa..cu toate ca e un baiat atat de bun.ce sa fac?sadam 16 ani si nu am avut pana acum prieten..decat experiente in urma carora am tot vorbit cu baieti si cam pe toti i-am refuzat probabil din frica de a iubi si de a fi ranita..sunt atatea fete care au patit asta.ce sa fac?sadfunditasad

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Scumpo,incearca sa depasesti aceasta frica.Cel mai frumos lucru e sa iubesti si sa fii iubita.Sa stii ca e cineva langa tine, care te sustine, care te iubeste si vrea doar fericirea ta.Nu-ti fie teama.De ce sa te intrebi peste ceva timp : oare daca acceptam sa fiu cu el, cum ar fi fost? ar fi functionat? as fi fost fericita?
E mai bine uneori sa risti ca sa cunosti cu adevarat fericirea.Eu zic sa accepti propunerea baiatului si sa incepi o relatie. Odata si odata trebuie sa incerci, altfel nu ai de unde sti cum e.Mult succes si iti doresc tot binele si fericirea din lume.Curaj! ^.^

10 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Oricat te ai ferii si ai incerca sa nu suferi Iti Garantez ca intr o zi tot Vei Suferii Pentru ca asa i in Dragoste nu ai ce face~!~~

| lauracraciun explică:

Sincere multumiri tuturor. daca as fi avut mai multe fundite as fi dat mai multe..mai ales pentru dy20 si Anonim1122334455.va multumesc foarte mult!>big grin

| VelvetLight a răspuns:

Si eu sunt exact ca si tine! crede-ma! doar ca eu am 15 ani.winking si eu am refuzat multi baieti, dar eu imi stiu motivul: am ramas blocata cu gandul la un singur baiat pe care l'am iubit o vreme indelungata si am ramas cu speranta de a'si intoarce privirea si spre mine, dar asta nu s-a intamplat. m-am gandit sa incerc si altceva, iar odata ce mi-am pus in minte am reusit sa uit aproape complet de el. bine, cand il mai vad in poze mai scap cate un suspin, dar nu mai simt la fel ca inainte. am intalnit un alt baiat si el m'a facut sa simt din nou acei fluturasiwinking incearca si tu happy

| lauracraciun explică (pentru VelvetLight):

Chestia e ca nu am fost dezamagita..decat foarte putin..chestia e ca stiu foarte multe fete care au suferit..plus ca totul se termina..si nah. oricum suferi.

| VelvetLight a răspuns (pentru lauracraciun):

Stiu asta, dar mai bine suferi ca sa stii cum sa treci peste decat sa suferi cand o sa dai divort(de exemplu) si te sinucizi de suparare... ca mai sunt si cazuri din asteawinking nu se termina viata de la un baiat care iti da cu flit, nu'ti fa griji laughing gandeste'te putin... daca ai aduna toti baietii pe care i'ai refuzat ai ajunge la concluzia ca si ei au suferit(poate), dar au stiut sa treaca peste asta, iar acum poate ca isi incearca norocul cu o alta fata.winking

| Anonim1122334455 a răspuns (pentru VelvetLight):

Pe bune? nu cred..am vorbit si eu cu un tip 6 luni de zile ca dupa sa-mi zica ca nu e pregatit pentru o relatie am tinut mult la el, exact si eu am facut asa, am refuzat pe toti pentru ca mai aveam o speranta..cu timpul am inceput sa trec peste, cu toate ca mai am o tresarire cand il vad sau aud de el, si de atunci am starea asta care am spus-o mai sus.

| Dy20 a răspuns:

Exact asa eram si eu la varsta ta! Stai linistita..cu timpul va disparea acest sentiment de retinere si teama. Pana atunci incearca sa nu mai analizezi atata..sa nu te mai consumi cu gandurile acestea...traieste clipa, fa ce iti placa, petrece timp cu persoanele cu care te simti bine. asta conteaza cel mai mult.

| Anonim1122334455 a răspuns:

Acel sentiment cand iti doresti o relatie, si iti imaginezi momente placute cu persoana iubita, dar apoi te gandesti la tot ce inseamna o relatie, si suferinta si tot ce presupune si parca iti piere cheful? asa simt si eu si parca imi e mai bine singura.asta pana vad un cuplu, ii refuz pe toti si cand ma cheama afara refuz sau zic in ultimul moment ca a intervenit cv. iti este frica sa nu pui suflet si apoi sa suferi? sau sa nu fi iar o noua achizitie de-a lor. nu-i asa?

| AndraAriadna a răspuns:

Exact asa sunt si eu...