| razy a întrebat:

De ce sunt fetele fricoase cand e vorba de sex?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Mda mi a postat raspunsul si de 2 ori cand scriam.in fine...continuu...ce trofee pentru barbati, sechele, ''frica de esec'' cand acum toate se daruiesc pentru. o seara, le vezi bete prin cluburi, le vezi pe toate imbracate cat mai sumar; Intrebarea asta mergea pusa acum cativa ani, cand era alta generatie si mentalite.Nu vi se pare prin raspunsurile date ca incercati sa va aparati, sa gasiti o scuza? Majoritatea fetelor nu mai sunt fricoase cand e vorba de sex ( si de moment ce apar filme cu eleva porno - atentie, Eleva!, atunci sa-mi spuneti si mie unde e teama )

21 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ignoranta, teama de sarcina, boli, teama de a fi parasite, sa nu para prostute, sa nu fie excluse, etc... Dar nu totdeauna, dovada prea multele intrebari postate aici, si care contrazic intrebarea ta! Protejati-va Obligatoriu! Daca nu vor, nu faceti! Asteptati partener responsabil si constient!

| Flav a răspuns:

Eu nu inteleg intrebarea asta , precum nici raspunsurile.Se pare ca eu traiesc in alta lume.Cum sa fie fricoase cand la 14-16 ani peste 50% nu mai sunt virgine ? Nu inteleg ce trofee pt barbati , sechele

| Flav a răspuns:

Eu nu inteleg intrebarea asta, precum nici raspunsurile.Se pare ca eu traiesc in alta lume.Cum sa fie fricoase cand la 14-16 ani peste 50% nu mai sunt virgine? Nu inteleg ce trofee pentru barbati, sechele

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

De obicei fetele nu fac sex, fac dragoste... Se daruiesc trup si suflet persoanei respective... Si uneori se intampla sa fie ranite, sau ca acel raport sexual sa nu iasa bine... Sau sa fie parasite dupa asta... sau, dupa cum s-a mai spus, sa se laude tipii/tipul cu ele... Si incep sa aiba o oarecare reticenta fata de sex.

cami
| cami a răspuns:

Daca te referi la "prima oara" cred ca este normal sa se intample asa.
Adica... poate ca la frica lor, "participa" si durerea provocata de primul contact sexual, dar si teama de a nu fi parasite dupa...
Poate ca pentru un baiat este un "trofeu", insa pentru o fata este. o mare pierdere.
Intelegi acum, de ce le este teama?

| lia a răspuns:

Nu sunt fricoase, sunt retinute pentru ca sunt multi baieti care se duc si dau de stire in "sat" despre ce bine se misca sau ce tapana sta laughing rolling on the floor
Si apoi, este un subiect destul de intim, trebuie sa aveti un trecut impreuna si siguranta unui viitor ca sa fie mai deschisa fata de acest subiect happy

| Linda a răspuns:

Cele care sunt reticente la cu privire la sex sunt fete responsabile.
Acestea vor sa fie iubite ca persoane nu ca masinarii sexuale.
Pentru anonim: au primit pentru a da in cadrul casatoriei nu oricui vrea sa si satisfaca pofta si sa plece.
Eventualele sarcini ele trebuie sa le rezolve.
Deci fetele responsabile nu au nici o problema sa faca sex dar sa fie incheiat intai certificatul de casatorie. Dupa aceea cu tot dragul.

| ioanaa a răspuns:

Nu sunt fricoase. sunt constiente ca multi baieti vor doar asta de la ele si de asta sunt mai reticente. Si in celelalte raspunsuri pe care le-ai primit sunt niste adevaruri.

| diavolitza a răspuns:

Flav spune tot si sunt total de acord cu el

Răspuns utilizator avertizat
| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Depinde d varsta...sh d baieti... k unii baieti doar asta vor d la noi, fetele...sex sh dupa aia gata...se lauda peste tot q ceea c au facut...

| danutza_8181 a răspuns:

Deoarece e vorba de sex nu de o joaca cu papushile in urma caruia apar o groaza de probleme.

| withoutme a răspuns:

Ptr k virginitatea noastra s pierde mai dureros decat a voastra si pentru ca n temem k voi o sa faceti misto d noi daca nu n descurcam cat d cat din prima, ...mai incercati si voi niste petting si dup aia,.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca de obicei baietii sunt PROSTI. Si se lauda cu ele .. iar ele se simt foarte jenate, prost, urat, si lista ar putea continua. Unele fete chiar raman cu sechele :-s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca de obicei baietii sunt PROSTI. Si se lauda cu ele. iar ele se simt foarte jenate, prost, urat, si lista ar putea continua. Unele fete chiar raman cu sechele :-s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca vor dragoste si le e teama sa nu fie vorba doar de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca tocmai am postat eu un link, vei vedea de ce sunt fricoase fetele cand este vorba de sex. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nici eu nu inteleg ca doar Dumnezeu lea dato sa o dea, nu sa o duca in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca si pe fete le doare sa tot faca sex dar le place asa ca sa faci si tu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fricoase" cum spui tu sunt cele 'neincepute', virgine. Si sunt asa pentru ca n-au avut parte de asa ceva pana acum, si cred ca si tu esti la fel cand incerci ceva nou! Poate fricos nu, dar emotionat si speriat... putin, a?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa se dezbrace!