| RAY a întrebat:

Fetelor puteti concepe a face sex cu cineva fara a avea o relatie sau sa fiti maritate? de ce mereu vreti o relatie cu cineva?
de ce sunt unele fete asa rusinoase,fricoase, timide cand vine vorba despre sex? multe spun si ca a face sex e ceva scarbos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece nu vor sã parã prea deschise si sa fie vazute curve, totusi femeile pot avea mult mai multe tipuri de orgasme si au apetit mult mai mare ca noi.
Dar nu cred cã vor sã lupte pentru tipi care stiu deja cã pot avea sex usor, probabil isi doresc sa facã cu cineva care reprezintã un challenge, nu o pradã usoarã...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vor prosti multi de care sa se foloseasca dar sa nu ofere nimic

31 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Baietii sunt cuci, fetele sunt berze. Cucii umbla din cuib in cuib ca sa isi depuna ouale, berzele se intorc la acelasi cuib si sunt familiste convinse, perechile ramin pe viata uneori.
Pentru baieti, a fi cu o fata doar pentru o seara, poate fi suficient, o fata insa tinjeste dupa stabilitate, vrea un "cuib" al ei, vrea ceva care sa ii apartina, si nu doar pe moment. De aceea relatia inainte de sex e extrem de importanta pentru ele. Si de aceea cei ce merg la prostituate obtin decat o infima parte din ce ar putea primi, oricit de bine ar arata fata, oricit de stiutoare ar fi in domeniu, si de fapt in asta sta anormalitatea in privinta asta. Sexul trebuie sa fie visina de pe tort, nu aluatul insusi. Si cand e visina de pe tort, lucrurile sunt greu de descris, greu de pus in cuvinte, pentru ca nu poti exprima in cuvinte ce este si ce se intampla cand doua fiinte se unesc si sufleteste si fizic.
Sotia mea e uneori destul de pudica. Si destul de rusinoasa. Asa ti s-ar parea intr-un anumit context daca ai ajunge sa o cunosti. Insa crezi ca e asa si cand suntem doar noi doi? Te-ai insela daca ai crede asta. Faptul ca exista relatia in spate face ca sa fim extrem de degajati unul fata de celalalt, sa fim extrem de deschisi. Dar, gata, ca uite ca intru la chestii care poate nu ar trebui spuse! Ideea e ca, daca reusesti sa cladesti o relatie cu o fata, vei realiza ca relatia face sexul, ca e mai importanta decat el, nu sexul relatia, relatia fara sex, va exista in caz de nevoie, insa sexul fara relatie nu prea merge. Asta daca te gindesti la ce e mai bun din viata asta.

| RAY explică (pentru cristi202):

Ai si tu dreptate cristy,dar cand vezi curve, tarfe, ipocrite, mincinoase, prefacute ce sa mai cauti

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Poate ca nu trebuie sa cauti, poate ca trebuie sa astepti. Daca nu esti inchis intr-un turn de fildes, cu siguranta vei cunaoste cindva o dama cu care sa ai o relatie adevarata.

| RAY explică (pentru cristi202):

Nici nu stiu ce vreau sincer, dar tu pari un om matur

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Doar par? Eu credeam ca sunt. happy
Te vei maturiza si tu complet, e chestie doar de timp. Eu cred ca adevarata maturitate un barbat o atinge abia pe la 35 de ani.

| RAY explică (pentru cristi202):

Esti matur man, nu te cunosc real

| RAY explică (pentru cristi202):

Wow inca multi ani, am 28

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Eu glumeam, Ray. Sotia mea zice ca uneori nu depasesc varsta de 5 ani, pentru ca sunt neputincios in unele situatii, si nu ma descurc fara ajutorul ei happy.

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Poate ca da, dar vei ajunge si tu la maturitate deplina.

| RAY explică (pentru cristi202):

Ce romantic

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.
Nu este nimic gresit in a face sex inainte de casatorie sau a nu avea o relatie cu persoana cu care itreti relatii intime doar ca din punctul meu de vedere trebuie cat de cat sa cunosti omul respectiv sa fi-ti prieteni etc nu sa iei un om de pe strada sau un vecin nou hai ca imi plac patratelele tale ne...

| RAY explică (pentru Freya1):

Asa e

| RAY explică (pentru Freya1):

Tu cmf

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eh se poate si mai binewinking

| sofisis a răspuns:

Si te intreb iar : in ce cercuri de femei te invarti tu? Si...cati ani ai tu? Ca daca stai printre d'astea de 15-16 ani, e normal sa pui intrebari de genul.

| RAY explică (pentru sofisis):

Nu ma invart in nici un cerc de fete/femeii, 28, intrebarea vine ca ceea ce am observat eu si da ai dreptate mai mult fetele de 16, 17 ani gandesc asa

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Pai si atunci ce papucii mei vrei? Da, la 15-16-18 ani vor relatii. E logic si normal. Daca stai de vorba cu FEMEI, ai sa vezi ca au total alta gandire. Iar daca pana la 28 de ani nu stii sa faci diferenta si generalizezi, ai o problema.

| RAY explică (pentru sofisis):

Unde vezi tu ca am spus toate?

| RAY explică (pentru sofisis):

De ce sunt unele fete asa rusinoase, fricoase, timide cand vine vorba despre sex?
daca pentru tine unele inseamna toate ce sa spun, repet citeste cu atentie

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

"Fetelor puteti concepe a face sex cu cineva fara a avea o relatie sau sa fiti maritate? de ce mereu vreti o relatie cu cineva? " - asta e o generalizare

| RAY explică (pentru sofisis):

Sunt intrebari nu sunt afirmati

| RAY explică (pentru sofisis):

Si doi ti am pus o data o intrebare dupa ce ai facut o afirmatie mincinoasa despre mine, ai spus ca eu am refuzat fete si ca ma intereseaza doar cele frumoase, inca astept dovada aia cu afirmatia mea, nu eu nu am refuzat nimic voi va dati cu vrajeala ca conteaza sufletul apoi bagati minciuna cu pai stii nu ne potrivim )))))))))))))) fiti ma sincere de la bun inceput, am cunoscut o fata care chiar e sincera

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Tu ai spus cu gurita ta o data ca e o tipa care te place dar tie nu prea iti place de ea. Iti dai seama ca nu stau sa caut prin jdemii de intrebari si raspunsuri ale tale. Dar am tinut minte tocmai pentru ca mereu te plangeai de lipsa de atentie feminina.

| RAY explică (pentru sofisis):

Nu-mi amintesc sa fi spus asa ceva, as fi curios care e fata aia, poate am scris in gluma asta

| RAY explică (pentru sofisis):

Poate eram sarcastic https://ro.wikipedia.org/wiki/Sarcasm

| Vanishgold a răspuns:

Pentru că nu au prea multe cunoștințe despre "cu ce se mănâncă" și faptul că a face sex presupune să dai niște haine jos și să descoperi niște zone. Unele sunt complexate și asta le face să le fie rușine.

| AnotherAnswer a răspuns:

Pt că sunt imature și nu pot înțelege că e ceva firesc.

| VibeTrix a răspuns (pentru AnotherAnswer):

De cand sexul e ceva firesc? De ce acele fete sunt imature? Nici nu e ok sa vorbesti despre asta in public, e ceva intim. Tu esti imatur!

Răspuns utilizator avertizat
| AnotherAnswer a răspuns (pentru VibeTrix):

Păi abordează cu acest subiect (sexul) pe o fata de 18-19 și pe o doamna de 30-35 ca sa vezi cum difera maturitatea...