| Liviu_7288 a întrebat:

De ce toate fetele se indragostesc de baieti mai mari?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Pentru ca, in general, fetele sunt mai mature din punct de vedere psihic decat un baiat de aceeasi varsta, de aceea tind sa aiba relatii cu baieti mai mare ca sa se estopeze aceasta diferenta de gandire.happyAsta totusi nu e o regula.
Mai sunt si alte cazuri...

45 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Uite daca eu am 14 ani, nu m-as indragosti de unul de 14-15, ci de unul de 17-18, chiar si mai mare, pentru ca unele din noi fetele vor un baiat cu care sa se inteleaga, mai ``trecut`` prin viata, care sa stie sa te apere, sa te protejeze, sa iti dea sfaturi, sa iti fie un bun prieten, si de asta trebuie sa aiba mai multa experienta...eu asa vad lucrurile.

| Libelle a răspuns:

Care pustiulici mi-au dat stupid?laughing

| TeoPT a răspuns:

Ele considera ca baietii de varsta lor sunt "imaturi"
unele fete considera ca imatur inseamna ca e cel mai fraier si prost si cum vrei u daca nu fumeaza, nu se drogheaza, nu bea pana i se face rau, daca nu se culca azi cu una si maine cu alta...nu te sfatuiesc sa alergi dupa fete cu c***t in loc de creier.

| Ирина19 a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi si mai destepti happy

| shtephie a răspuns:

Pt ca baietii de varsta lor sunt timizi, nu stiu sa comunice cu o fata, cum sa se comporte!
Aia mai mari au mai multa experientawinking

| Pho3nix a răspuns:

Se zice ca fetele se maturieaza mai repede ca baietii asa ca vor baieti mai mari. Cei de varsta lor li se par copilarosi. (nu la toate fetele).

Faza proasta e ca baietii aia mai mari profita de ele. Si unele fete sunt asa de naive incat nu-si dau seama.
Asta e!

| Pho3nix a răspuns:

Chestia asta cu fetele, ca se maturizeaza mai repede n-am vazut-o la toate fetele.
Am vazut o gramada de fete intre 15 si 17 care se comporta de parca ar avea 10 ani.
Asta nu e valabila in toate cazurile.

| Emma a răspuns:

Poi asta nu e ceva tipic unei fete... unora le plac si cei mai mici decat ele.Depinde de fatahappy
Eu una vreau un baiat mai marelaughing)pentru ca mi se pare putin aiurea sa fiu cu unul mai mik decat mine, dar nu tin mortis sa aiba cativa ani peste mine[prietenul meu are 15, iar eu 14big grin]
funda?batting eyelashes
xoxo

| blue-star a răspuns:

Nu stiu...si eu am patit asa. poate e pentru ca ne lasam duse prea repede cu zaharelul... ce sa faci.

| IrenneDrt a răspuns:

Pentru ca se gandesc ca pot abia stabilitate si incredere mai multa intr'o persoana mai mare ca varsta (mai dezvoltata psihic) simplu happy. pup

| Sapphire a răspuns:

Pe baza carui sondaj/studiu ai tras tu concluzia ca TOATE fetele se indragostesc de baieti mai mari?
Nu mai generalizati ca nu stiti ce spuneti.
Crezi ca ii poti porunci inimii? Crezi ca iti alegi jumatatea in functie de varsta/zodie sau orice alta chestie superficiala de genul asta?

| εїз a răspuns:

O întrebare foarte bună.
Multor fete le plac băieţi maturi, nu puştani de 14 ani care nu au un leu în buzunar.
Crede-mă, şi eu am fost cu o fată mult mai mare ca mine, şi nu mi-a părut rău, chiar am învăţat foarte multe de la ea, pentru că e oarecum trecută prin viaţă, gândeşte matur, nu copilăresc. Nu cred că tu dacă ai fi fată ai accepta să ieşi cu un puştan de 14 ani fără un leu în buzunar, şi să îţi spună "Nu am bani deloc, faci tu cinste?", în primul rând nu este frumos la prima întălnire să te duci cu mâna in sân, deeoarece fetele în ziua de azi sunt foarte materialiste, le plac băieţi cu bani, băieţi masivi, adulţi, ca să poata învăţa ceva de la ei, şi este foarte logic, eu respect fetele de 17 ani care aleg să stea cu unul de 25, este ceva foarte normal, nu contează vârsta, iubirea trebuie să răsune, nu vărsta.

| pengu a răspuns:

Buna.
fetele si baietii se dezvolta diferit din punct de vedere psihic, adica majoritatea baietilor sunt un picut mai inceti (nu vreau sa jignesc pe nimeni si daca nu crezi observa comportamentul in dezvoltare la un baietel si o fetita si ai sa vezi diferenta), iar fetele, dupa cum s-a mai spus, vor pe cineva care sa fie la acelasi nivel de unda cu ele, este ceva normal, instinctiv. un baiat cu 2-4 ani mai mare decat o fata o intelege mai bine si poate "descifra"mult mai usor reactiile acelei fete, chiar si nazurile si "fitele"pe care le facehee hee
bineinteles asta nu este o regula, dar de cele mai multe ori asa se intampla.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nu toate dar si eu m-am indragostit de unu mult mai mare ca mine si am vb 2 ani pai nah stii aveam felul lui de a fi de a vb de a se comporta cu mine nu ca orice tanc ce asta mai mik care nu stie ce vr de la viata nu stiu nici eu akuam ce am gasit la el dar cat am fost cu el nu stiu avea ceva deosaebit, sa stii unele cauta doar sex dar nu toate sunt si care cauta dragoste intelegere siguranta si cred ca doar ei mai mari o pot oferi depinde si de baiat cum e ca poate sa fie mai mare si sa nu gand deloc si unu de semana nostra sa fie ca unu de 20 de ani nah depinde aici sper ca ai inteles ceva

| bOse a răspuns:

Pentru ca vor sa domine lumea cu el. In vis bineinteles, si in special sa dea bine in fata prietenelor lor.

| danielagoldica a răspuns:

PT ca cu astia mai mici chiar nu ai ce face! Sunt prosti si neexperimentati.

| rosto a răspuns:

Nu toate. eu sunt cu unu' mai pitic laughing cat despre asta cu "protectia" asa de tare ma scarbeste cuvantul asta... da' ce eu am nevoie sa ma protejeze cineva? sunt in stare sa imi port singura de grija, sa am banii mei, sa imi car singura bagajele (bine, bine, iau taxi, dar sa zicem tongue ). mai este chestia ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele si de aceea, dar mie mi s-a demonstrat ca nici asta nu este adevarata in toate cazurile happy

| Fetita a răspuns:

Eu m-am indragostit de un baiat mai mic cu cateva luni si avem impreuna aproape 2 ani

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Poate din acelasi motiv pentru care toti baietii se indragostesc de fetele mai mici, aici eun as miza pe faptul ca fetele simt nevoia sa fie protejate(si cine ar putea sa faca asta, daca nu cineva mai mare) iar baietii simt nevoia sa protejeze.

| anamariaiuliana a răspuns:

Pai...baiati mai mari mi se par mai draguti decat baieti de varsta mea care sunt foarte imaturi
si app am vazut si fete mai mari care se indrogosesc de baieti mai mici
deci nu toate dar oricum raman la parerea mea baieti mai mari sunt mai draguti

| ramonatm17 a răspuns:

Pentru ca baietii mari sunt de regula mai maturi si experimentati din mai multe puncte de vedere, iar unul mai mic nu poate sa iti ofere ceea ce iti ofera unu mai mare.

| petronela_4784 a răspuns:

Din punct de vedere al gandirii fetele sunt mai mature decat baietii cu 2 ani. acesta este motivul inconstient pentru care o fata isi alege un baiat mai mare decat ea.

| FunkYboy a răspuns:

Habar nu am!(nu sunt fata)Si eu ma gandeam azi sa pun aceeasi intrebare! Si ma mir ca unele fete chiar au relatii cu baieti mai mari, adica, vreau sa spun ca eu nu as fi indragostit de una cu 4 ani mai mica decat mine, zau asa! E lamentabil si inadmisibil!

| SweetGirl_9181 a răspuns:

Pai eu am 13 si imi place d un baiat d 15 ani. mi-a placut si d unu d 18...eu ma indragostesc de un baiat mai mare deoarece ei sunt mai ''barbati''iar cei ''mici''sunt timizi.ma rog.unii...insa eu nu m'as indragosti cu unu d'o seama cu mnee.serioss.mie imi plac baietii mai mari! deci.:*:*

| StopTheWar a răspuns:

Mda.Foarte buna intrebare. Disper cand vad ca fete de 15 ani se indragostesc de baieti de 22 de ani. WTF? Ce au ei in plusraised eyebrows?

| resp3ct a răspuns:

Asa sunt ele.straight face

| ra7ul a răspuns:

Pentru ca majoritatea din ele considera un tip mai mare ca fiind mai calculat, matur si toate cele! Dar asta depinde de fiecare persoana in parte!

| Ochiialbastrii a răspuns:

Sincer habar n-am da mi se intampla si mie laughing

| CuriousGirl_5341 a răspuns:

Ptk sunt mai maturi parerea mea!