| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete devin foarte repede geloase? Adica imediat ce vede ca trimiti un SMS unei colege sau stai de vorba cu altcineva se supara si devine geloasa. (Nu vorbesc de toate fetele)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu au destula incredere in ele, nu se simt suficient de bune pentru tine si se tem sa nu fie inlocuite. Sau poate tu nu le dai siguranta ca esti de incredere, se tem sa nu sufere.
Merg pe prima varianta, multe dintre ele se desconsidera, chiar si in spatele unei tipe tupeiste cu gura mare si ingamfate poate zace o fata neincrezatoare in ea insasi care vrea sa acapareze totul pentru a-si dovedi ei insasi ceva.
In ziua de astazi, daca vorbesti cu cineva de sex opus apar foarte repede zvonuri ca il(te) placi(place), asadar, involuntar prietenia intre o fata si un baiat a devenit ceva bizar(aproape ilegal).
Daca e geloasa inseamna fie ca se teme sa nu-i fie ranit orgoliul, fie ca te iubeste, dar inca nu te cunoaste destul de bine pentru a-si pune increderea in tine.
...sau poate ca are incredere in tine, dar nu si in fata cu care vorbestiwinking

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

sunt invidioase mai mult. le e frica sa nu piarda persoana iubita pentru ca altcineva arata mai bine ca ele. gelozia asta de multe ori poate da in obsesie ceea ce nu-i bine. poate sunt geloase si le e teama sa nu piarda persoana iubita.

| AnemonaP a răspuns:

Fiindca protejeaza ce este al lor, vor sa le mentina interesul baietilor, vor sa va arate ce aveti langa voi, va pasa de voi si pentru ca nu vor sa va piarda le judecati.vor sa fiti doar ale lor, vor sa auda cum spuneti ''te iubesc" atata tot.nu cer foarte mult.ele isi doresc ca baiatul pe care il iubesc sa le iubeasca! pentru ca va vor doar binele va despartiti de ele. poate voi vreti unele fete in afara de una dar acea fata va vrea doar pe voi.stiu ce inseamna happy.

| andreeea003 a răspuns:

Unele fete iubesc prea mult si le este frica sa nu piarda aceea persoana. Asa sunt si eu.