| TheonaBlood a întrebat:

Ce sa ii spun prietenei mele dupa ce ma vede ca vorbesc cu alte fete? Vreau sa o fac sa inteleaga ca am nevoie si de prietene, nu numai de prieteni. Ea e foarte posesiva si se supara imediat daca ma vede in preajma altor fete. cu toate astea ma iubeste enorm, si as vrea sa o pot convinge ca doar ea e in inima mea...

Răspuns Câştigător
| Amiiii69 a răspuns:

La cum te-ai exprimat as fi jurat ca esti baiat. in cazul asta discuta cu ea si spune-i ce te deranjeaza la ea si poate isi schimba comportamentul. daca nu, atunci nu iti este prietenawinking

5 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Pai ea te place. Tu o placi? Daca da, spune-i. Daca nu, vezi-ti de viata.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Egoismul nu face parte dintre sentimentele care definesc prietenia. Explica-i asta.Ori poate ea vede altfel prietenia voastra...

| Amiiii69 a răspuns:

Demonstreaza-i. zii ca te supara cand devine foarte posesiva si te simti usor sufocat. discuta cu ea iar daca ea te iubeste se va schimba pentru tine. e un fel de incercare. daca asta nu functioneaza scoate-o in oras, fa-i complimente poarta-te cu ea ca si cum ar fi un bibelou fin si delicat si la urma poti incepe cu prima sugestie. trebuie sa inteleaga daca te iubeste enorm succes cu relatia cu ea :*

| TheonaBlood explică (pentru Amiiii69):

surprise SUNT FATA! Ea imi este prietena, nu IUBITA! NU exista nici o relatie!
Alte ideei puppy dog eyes?

| Amiiii69 a răspuns (pentru TheonaBlood):

La cum te-ai exprimat as fi jurat ca esti baiat. in cazul asta discuta cu ea si spune-i ce te deranjeaza la ea si poate isi schimba comportamentul. daca nu, atunci nu iti este prietenawinking

| MariaFcsb1 a răspuns:

Asa sunt si eu ma supar daca il vad ca vorbeste cu alte fete dar nu o facem intentionat.
Face asa pentru ca vrea sa fii doar al ei chiar daca ii spui tu asta.
Dar de alte prietene de ce ai avea nevoie?sad Asta nu intelegsad
Oricat ai iubi-o intr-o buna zi tot va aparea o fata care sa fie mai frumoasa ca ea iar tu o so parasesti pentru acea fata si ea va suferisad