| aaa10 a întrebat:

De ce unii barbati cand vad o femeie dezbracata sau una frumoasa se masturbeaza? Ei cand fac asta isi imagineaza ca fac sex cu ea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De prea multă inteligentă.

| corbulalbrosu a răspuns:

O anumita parte a reprezentantilor sexului masculin, atat baieti cat si barbati se masturbeaza la vederea in realitate, intr-o poza sau un film/video a unei femei si nu neaparat si foarte frumoase dar care este mai mult sau mai putin imbracate sau chiar nuda, fiindca apare senzatia intensa de excitare. In multe cazuri, astfel de imagini vizuale provoaca o foare intensa stare de excitare si respectivele materiale (vizuale, auditive, tactile, etc.) se folosesc pe post de stimulatoare ''afrosidiace'' big grin. Iar in cazul in care are si o imaginatie bogata isi poate inchipui si chiar imagina ca de fapt intretine sex cu persoana/femeia respectiva.

| doctorandus a răspuns:

De fapt relatia cauzala este in sens invers: cand vor sa se masturbeze cauta imagini pornografice. Adica nu a vedea o femeie goala produce masturbarea. Barbatii se pot uita la femei goale fara sa se masturbeze, de exemplu multi se uita la porno pe calculatoarele de la serviciu si nu se pot masturba de fata cu colegii, ci doar le comenteaza.

| Donsavas a răspuns:

Sunt obsedati, un om normal nu se excita asa de usor.

| Goete a răspuns:

De unde stii tu ce fac unii barbati?
Sau tu faci parte din acei "unii", nu? Nu e nici o rusine, dar atunci stii raspunsul

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru250201 a răspuns:

Presupun ca esti fata... si da, isi imagineaza ca fac sex cu ea