| anonim_4396 a întrebat:

De ce vineri 13 e zi ghionista?

Răspuns Câştigător
| ionutzul31 a răspuns:

E o superstitie care isi are radacinile in ziua in care templierii au inceput sa fie "vanati" cam de toate lumea, iar de atunci sunt doar pure coincidente.Mie nu mi se pare o zi ghinionista, ba chiar o zi in care nu am deloc ghinion (asta nu inseamna ca e noroc) big grin

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Tu de ce crezi ca vineri 13 este o zi ghinionista adica mai degraba tu chiar crezi ca este adevarat? este doar o simpla supersitie banala si aiurita asa cum sunt toate superstitile care unii oameni fara nici un pic de judecata si oameni fara nici un capatai"Cred in asa ceva deci mai bine ingirjoreazate de altcevalaughing))

| Raul1510 a răspuns:

Pentru mine nu exista "o zii ghinionista".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

Nu cred nici eu in superstitii, dar eram curioasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Raul1510):

Nici pentru mine

| Sara2 a răspuns:

Martea si sambata daca pica 13 se spune de regula ca sunt zile cu ghinion, vinerea nu am auzit