| Andrei101010 a întrebat:

De ceva timp am observat ca iubita mea e cam rece cu mine.Dar parca de cand e insarcinata se comporta asa.Se uita urat la mine(parca ar vrea sa ma omoare)si imi vorbeste cam urat.Gen sa plec din patul ei, sa o las in pace.Am prins-o de cateva ori cand m-a facut prost,idiot(a crezut ca nu am auzit-o). Bine, poate ca e si vina mea.Nu prea ii mai dau atentie.Dar asta pentru ca sunt ocupat cu munca.Nu cred ca i-am mai zis te iubesc de luni de zile.De flori nici atat.
Poate ca nu sunt perfect dar totusi.Parca simt cat de mult ma uraste.Nu cred ca ma mai iubeste.Acum e concentrata doar pe copil(face deja pregateli pentru sosirea lui).Ce sa fac? Mi se pare ca nu duce nicaieri relatia asta.

20 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu are rost sa detaliez mult,unele raspunsuri le-ai dat singur la intrebare, daca citesti mai atent, intelegi ce zic.
Aici fiecare gandeste si percepe diferit si are experiente diferite.
O solutie logica e sa vorbesti cu ea si sa vezi care e treaba.
Uneori intervine monotonia, chimia nu mai exista si nu prea ai ce sa faci.
Faci ceva inainte sa se ajunga aici.
Acum zici ca esti prea ocupat cu munca si nu mai ai timp de ea, e finda si insarcinata...
Imi dau seama ce atmosfera e la voi, mai ales cand ea e irascibila...

| Freya1 a răspuns:

Copilul o sa fie foarte imprtant asta e clar iar tu trebuie sa iti asumi asta ca nu ai 5 ani.
Are schimbari comportamentale si hormonale macar sti cat e de nasol doar sa aiba starile alea de rau daraminte restul schimbarilor care se petrec in corpul ei

| sofisis a răspuns:

Ma dispertai. Bine ca voi astia macho man considerati ca el e mamaliga in fata ei.
Aveti cumva habar prin cate schimbari trece corpul si psihicul unei femei atunci cand ramane gradiva? Eu in primele 3 luni de sarcina tipam de nervi si daca ma intreba cineva "ce faci?". Sunt foarte multe schimbari hormonale care dau dereglari de comportament. Devii efectiv aricioasa. O sa treaca.
Nu inteleg, ai lasat-o gravida, o ignori total si tot tu vii si te plangi ca vai, se poarta aiurea cu tine laughing) Esti total paralel inseamna cu trairile ei legate de sarcina, de copil etc.
Iar asta cu "Acum e concentrata doar pe copil" e maxima. Concentrarea ta NU e tot pe copil?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ai copil acum?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sofisis):

Ce bine semeni cu sweetangels la unele raspunsuri, ai zice ca sunteti surorilaughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Si nu, nu mai am stari de crize si draci. A...si inca ceva, am avut o perioada in sarcina in care simpla idee de sex imi provoca greata laughing)
Dar si perioada in care mi-a zis "da mai ho femeie ca nu mai duc" laughing)

| sofisis a răspuns (pentru ROB3RT89):

Bai, nu stiu ce a facut tata in tinerete. laughing)
Nici mama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Aha. Deci de aia ai disparut un an si ceva (parca) de pe site. laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sofisis):

Asta era laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap laughing
Ce dragut, cineva a observat ca lipsesc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Am mai schimbat noi cateva posturi la diferite intrebari si de aia, daca nu, poate eram ca restul. Habar nu aveam ce si cum. DIn pacate memoria mea nu ma lasa in pace, isi aminteste tot felul de chestii.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

E, dragut oricum happy
Stiu ca ne-am mai intersectatwinking

| SG1995 a răspuns:

Doua lucruri:
-hormoni
-instinct matern
Ce e de facut?!
Pai simplu, cand o vezi intr-o dispozitie mai buna incearca sa iesiti in oras, fii mai des prezent acasa, si arata interes pentru fat si ii vei intra in grati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dai seama ca este foarte greu pentru ea si e normal sa-si schimbe intr-una dispoziția."Nu prea îi mai dau atentie"-Si te mai miri ca te face idiot.Stai mai mult cu ea, încearcă sa o intelegi

| kandaraki a răspuns:

Nu o satisfaci in pat, nu are chef de tine, pleaca de la ea!

| leapșa a răspuns:

Dar parca pierduse copilul. Acum ai altul sau ai gasit pe alta gravida?

Răspuns utilizator avertizat
| JJ227 a răspuns:

Well, trebuie sa o iei frumos si sa discuti cu ea. Problemele astea doar prin comunicare le puteti rezolva. Femeile de multe ori, au perioade mai naspa, perioade in care sunt foarte rigide si impulsive. De multe ori pot avea reactii de genul sa fie reci, sa nu vrea sa vorbeasca despre ce o macina, sa aiba nevoie de cea mai buna prietena. Sarcina poate fi unul din acele momente, insa la tine cred ca e prea mult deja... dureaza de prea mult timp. Daca era de cateva zile, o saptamana, era acceptabil, dar de cateva luni... deja acolo e o problema. Discuta cu ea deschis, nu lasa sa scape situatia de sub control.

| LeonardRyder96 a răspuns:

Încearcă sa fii ca la inceput, persoana de care s-a indragostit. Imi dau doar cu parerea... si eu trec tot prin ceva gen...