| Barbie_9570 a întrebat:

De ceva timp ma tot cert cu prietenul meu, primul motivar fi faptul ca e gelos, si asta ma enerveaza.
Ne-am mai certat, ne-am mai impacat.momentan suntem impreuna dar simt ca nu mai e ca la inceput.Am incercat sa vb cu el dar de fiecare data era la fel. Daca m-as desparti de el mi-ar parea rau dar nici asa nu mai pot continua.
Ce e de facut? confused

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asa e in fiecare relatie, apar certuri care va indeparteaza pe moment unul de altul!

Eu zic sa va mai dati o sansa daca va iubiti si sa treci mai usor peste acele certuri caci pana la urma dragostea dintre voi conteaza cu adevarat, nu?!

Invata sa ierti, dar mai ales sa treci mai departe si sa le ''uiti''!

| elena a răspuns:

Cand un fir de ata se rupe, incerci sa-i faci un nod, spune-mi, te rog, firul de ata mai arata, ca atunci cand era nou?
Sfatul meu este, sa o iei de la capat... dar cu altcineva! Nu ai avea, ce face, daca ai fi fost casatorita cu el, dar si atunci exista o rezolvare-divortul.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Atunci cand iubesti, inveti sa ierti.
daca il iubesti vorbeste cu el si impacati-va. la urma urmei in toate cuplurile sunt certuri.

| Andreea_1440 a răspuns:

Pai asa a fost si la mine mi-a gresit la greu l-am tot iertat ca il iubeam si nu mai mergea deloc rel, si am hotarat sa ma desp de el era ff gelos tot timpu ne certam din motive prostesti si m-am desp am vreo 3 zile si pot sa zic ca mie mai bine el nu ma mai cauta nu are rost sa stai cu cineva cu acre te certti stii u cum se zice mankrea reincalzita nu mai este buna, asa si intr-o rel de odata ce nu merge nu o sa mearga nicioadata oricat l-ai iubi o sati treaca, mai mult suferi daca esti cu el decta daca ati fi desp pentru ca suferi la inceput dupa te acomodezi si mie mi-e dor de el si nah dar cand vad ca lui nu ii pasa nici eu nu il caut si totusi am vb 9 luni daca mai vr sa vb iti las id meu...andreea_marcu16