| GogosikaInfuriata a întrebat:

De fiecare data cand vorbesc cu prietenul meu, sa facem ceva, sa iesim undeva, apare alt prieten care ii solicita ajutorul (sau o iesire la bere) iar el se duce, uita ca noi am planuit sa facem ceva. Cam de un an incoace, cam asta e situatia.
Am vorbit pe aceasta tema, ba chiar mi-a promis ca atunci cand planuim ceva, nu mai anulam indiferent ce s-ar intampla, dar nu sa tinut de cuvant. Am avut din nou o discutie acum cateva zile pe aceasta tema, si mi-a spus ca nu stie cum sa se mai imparta :O ca nu stie ce sa mai faca sa fie bine pentru toti. Intrebarea e: chiar e nevoit intotdeauna sa se imparta? Noi nu am mai fost la un suc de nu mai stiu cand si nici el nu mai stie, in schimb cu prietenii iasa macar la 2 saptamani.
Spune ca ma iubeste, dar ca poate are un fel mai ciudat de a iubi, ca-i pasa si de mine si de dorintele mele, dar pauza.eu nu observ nimic in legatura cu asta.
Am decis ca e timpul sa FAC ceva, spre exemplu azi i-am spus ca ne vedem mai tarziu, iar acum i-am trm sms in care i-am zis ca m-a chemat o colega urgent pana la ea big grin binenteles o sa-l sun deseara dupa 19.00 si o sa-i spun ca s-a racit afara si nu mai e de plimbattongue ). Nu stiu ce sa mai fac, si i-am spus ca in ritmul asta o sa-mi caut preocupari extra daca el nu-si face timp si pentru mine pentru noi.
Ieri si alalteieri nu l-am sunat deloc, l-am lasat pe el sa ma caute, poate isi mai da seama ca are si o iubita ce mai are nevoie de el! oh go on Eu m-am gandit sa fac un timp asa, sa "apara" altceva mai important decat el si sa anulez planurile ce le avem in favoarea prietenilor.
Voi ce a-ti face in locul meu? Cum sa-l aduc la realitate (dar prin fapte ca la vorbe nu reactioneaza parca e tampit) x(

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Tare greu in aceasta situatie pentru tine. Daca ai vorbit cu el si nici cum nu merge poate este bine sa faci in asa fel incat sa il faci sa simta cum e sa fie in pielea ta, adica sa te porti ca el daca cu vorba buna nu merge sa vedem daca lui ii va palcea. Iar daca iti va reprosa ceva ii poti zice o situatei similara in care si tu te-ai simtit la fel.Cu toate c anul este bine sa il minti adica sa zici ca esti la acea colega si sa nu fi sau i orice alt loc ai grija cu astea trebuei sa si faci ce zici pentru ca altfel daca va afla iti va reprosa ca l-ai mintit. Sper sa isi revina.Baftahappy

| GogosikaInfuriata explică:

@Tequila asta am de gand sa fac, dar nu va avea curaj sa-mi reproseze ceva il cunosc prea bine, pentru ca e constient ca acelasi lucru l-am primit si el de la el
@xoxo am avut si pauza, speram sa fie mai bine, el spune ca sa atasat si mai mult de mine, ca i-a fost greu, ca s-a apropiat mai mult si ca ma apreciaza mai mult, dar fapte PAUZA lipsesc cu desavarsire
@me repet CO VORBA NU MAI MERGE, iar prin amenintari ii dau de inteles ca tin neaparat sa raman cu el, asa ca prefer sa tac si sa fac happy

| GogosikaInfuriata explică:

@Kronstadt am avut pauza, daca-i mai spun de alta pauza s-ar pune pe plans si pe implorat sa nu se termine, ca o sa se schimbe in bine totul. vor fi insa niste promisiuni desarte, care le va uita, ca pana acum. Stau si ma gandesc serios, daca chiar e vorba de plictiseala, comoditate, sau pur si simplu a ajuns un TAMPIT incapabil sa gandeasca.
Nu cred ca este vorba de plictiseala, este genul de persoana care spune lucrurilor pe nume indiferent cat de grave ar fi, si din moment ce rade si se amuza si ne tachinam cat suntem impreuna, se simte bine, nu vad unde e plictiseala. Daca ar fi plictiseala din contra ar accepta ceva nou in relatia noastra, ar accepta sa facem iesiri, sa umblam, nu doar singuri ci si cu prieteni comuni worried dar el nimic, tot spune spune si spuse raman nicidecum fapte, pentru ca apar unul si altul dornici de o bericica sau o "septica" wtf?

Răspuns utilizator avertizat
| xoxo13 a răspuns:

Nu stiu daca e cazul sa faci ceva. Poate ar trebui sa faceti o mica pauza. De obicei apreciezi cu adevarat un lucru abia dupa ce nu il mai ai. Sa vada cum e fara tine. Mie mi se pare ca prietenii lui sunt mai importanti decat tine.

| justme_4472 a răspuns:

Eu zic sa porti o discutie mult mai serioasa cu el in care sa-i sp ca daca el nu`si face timp sh pentru tine at va trebui sa rupeti orice legatura...macar infrica`l ca poate se gandeste ca ar putea ca relatia voastra sa se destrame sh at de frica o sa faca orice daca te iubeste precum spune. poti sa-i mai zc ca n`ai nimic impotriva ca iese cu prietenii dar ar trebui sa`si faca timp sh pentru tine` sau sa iesiti toti impreuna ca doar nu e asa de greu. sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos.Bafta`!

`fundita daca vrei!:d