| eatpraylove a întrebat:

De obicei nu am nevoie de sfaturi de genul dar chestia asta ma termina, ma intelg foarte bine cu un baiat si ne place unul de celalt iar acum va intreb desi suntem prieteni si ne intelegem foarte bine si el stie ca il plac si el ma place suntem doar prieteni desi eu as vrea mai mult, ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Ai incercat sa-i dai de inteles ca vrei mai mult de atat? Daca nu, te sfatuiesc sa o faci deoarece este posibil ca si el sa doreasca acelasi lucru si voi sa asteptati ca celalalt sa faca primul pas si nu faceti nimic.

3 răspunsuri:
| costel24ro a răspuns:

Cred ca nici unul din voi nu are curaj sa faca primul pas! vb si lamuriti,unul din voi trebuie sa faca pasul, ce conteaza care, doar sa-l faca!

| ghineanamaria a răspuns:

Daca va iubiti de ce nu sunteti impreuna? Daca spui ca si el te place(ti-a spus el asta si nu prietenii sau amicii lui)atunci spune-i ca tu vrei sa fiti mai mult decat prietenihappy sau ca sa nu para ca esti obsedata dai de inteles astahappy.

| oaneoane a răspuns:

Pai ce ai vrea? mai mult ce?