| anonim_4396 a întrebat:

am si eu putin nevoie de ajutor. deci, am cunoscut un baiat pe internet si el e din alta tara, noi vorbim in engleza... si imi place mult de el, stiu cum arata, ne intelegem bine, il cunosc mai bine de un an si ceva. insa am aflat ca are o fata de 6 ani, deci da e mai invarsta dar tot m-am indragostit de el laughing, si as vrea mult sa aflu ce s-a intamplat cu mama ei sau ma rog, pentru ca nu mai sunt impreuna. de asta sunt sigura 100% insa nu vrea sa vorbeasca despre iar mie imi e teama sa il intreb, anyway ..as vrea sa merg la el in tara mai tarziu si sa il cunosc, dar nu stiu cum sa aflu mai bine despre relatia lui. pe facebook la el scrie : relationship:e complicat, si am incercat sa caut multe informatii dar nu gasesc, voi ce ziceti? sa il intreb? am incercat. tot ce a zis e ca nu vrea sa vorbeasca despre. ah inca un detaliu, nu i-am spus ca imi place de el, dar simt ca si-a dat seama intr-un fel, pentru ca uneori ii dau sfaturi si imi zice : " de ce iti pasa de mine? " laughing si raspunsul simplu " suntem prieteni nu? ", si el ma ajuta uneori, insa chestia asta care nu vrea sa o spuna ma enerveaza ...deci ce credeti?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca mai bine este sa cauti dragostea in alta parte. Because "it's complicated".
In general iti spun, cand vezi un barbat de o anumita varsta ca nu are o relatie stabila, sa-ti pui multe semne de intrebare inainte de a te avanta.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Intreaba l..comunicarea e cea mai importanta.Cum sunteti "prieteni" daca nu iti spune?

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Incep in primul rand sa cred ca este ceva la mijloc si problema ar fi sa nu fie tot o fata care este in alta tara, deci nu are o relatie, dar nu are o relatie la apropiere ci una la distanta. De un an fara sa va vedeti si sa il iubesti si el in strainatate nu suna bine, pentru ca cel putin unul incearca sa va vedeti + ca eu consider ca vei afla mai multe daca vei vorbi cu copilul lui. Deci din punctele mele de vedere nu este bine, jocul in cuvinte este total diferit de realitate si de aceea se zice ca trebuie sa cunosti cu adevarat persoana ca sa ajungi sa o iubesti.
Incearca sa te detasezi si sa analizezi situatia la rece, dar oricum ar fi te atasezi fara reciprocitate.

| Skia a răspuns (pentru MeConstantine):

Si daca nu are relatie la distanta? pentru ca... sincer e mereu la pc, dupa servici, si daca ar fi sa aiba o relatie la departare. nu ar trebui sa aiba el grija de copil?, de asta ma enerveaza. l-am intrebat ceva odata, si a zis ca nu are familie... daca nu are familie, copilul ar trebui sa fie la mama zic, iar vinerea pana duminica intra mai rar. deci poate atunci el are grija de copil, e ciudat intr-un fel, dar sper ca o sa aflu cu timpul de la el, daca il stresez putin. :S

| Doryancik a răspuns:

Nu stiu cum pot sa te ajut, dar de ce nu incerci sa vorbesti cu el despre iata lui?
sper ca o sa merite.
funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Doryancik a răspuns (pentru MadScientist):

Care e problema ta cu mine? I-am spus normal ca nu stiu cum o pot ajuta, dar de ce nu incearca sa vorbeasca cu el despre despre viata lui personala.sad