| Bogdanmanolachi a întrebat:

De obicei pe la ce varsta e recomandat sa iti pierzi virginitatea? La baieti

16 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut Razvan,
Nu e o varsta anume. Cand esti pregătit si iubești cu cineva.
Nu ar trebui sa te simți inferior daca nu faci de la o anumita varsta.
Plus ca si sfat... Nu plati pentru asa ceva.
Si eu aveam 23 cand an început si nu regret nici macar o secunda. A fost momentul.

| ania a răspuns:

După căsătorie, deci în România după 18.

| RAY a răspuns:

18 ani

| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista un asemenea moment al vietii unui individ care sa poata fi considerat ca fiind cel ''propice'' sau ''indicat/recomandat'' pentru a fi pierduta virginitatea si a fi inceputa viata sexuala. Mai ales cand este vorba de baieti. Sanatate!

| Celcestietot a răspuns:

Recomand sa fie pierduta atunci cand individul este in deplinatatea facultatilor mintale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 ani si 3 luni e vârsta ideală.

Răspuns utilizator avertizat
| anamaria82726 a răspuns:

Nu este neaparat o varsta exacta. Majoritatea spun ca este bine dupa 18 ani, indiferent daca esti fata sau baiat fiindca atunci ai organele complet dezvoltate. Dar nu se mai tine cont de asta, mai ales ca se poate foarte bine si la 16 17 ani. Momentul bun este cand ai gasit persoana potrivita si chiar simti ca vrei sa faci asta cu ea si ca sunteti fizic atrasi unul de celalalt. Dar bine inteles nu cand esti mai mic de 16 17 ani.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Atunci cand esti constient de riscuri si de aplicarea metodelor de contraceptie. Oricum, as recomanda undeva dupa varsta de 16-17 ani. atunci esti mai lucid la ce faci.

| Anonimus107 a răspuns:

Eu nu vreau sa pierd virginitatea, voi astepta pana la casatoriewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimus107 a răspuns (pentru AngelErmin):

Cine ti-a zis asta? Oricum nu fac deloc sex ca pentru mine este pacat inainte de casatorie, fac ce spune Biblia! Pai dupa casatorie nu poti sa faci sex? Pentru a face copii nu e un lucru rau?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimus107 a răspuns (pentru AngelErmin):

Multumesc pentru informatie!

Răspuns utilizator avertizat
| queneen a răspuns:

Nu este o varsta anume
iti pierzi virginitatea cand te simti pregatit sa faci pasul asa si sa o faci cu persoana potrivita