| anonim_4396 a întrebat:

De un an de cand sunt la liceu mi-am pus niste semne de intrebare in legatura cu o profesoara. Totul a inceput inca din prima zi cand q vent la ora cand ma privea si imi zambea tot timpul.Asa s-a intamplat in amadoua semestrele tot priviri aruncate tot zambate ba chiar odata m.a mangaiat pe spate.Colegii mi-au spus ca poate ma simpatizeaza mai mult doarece sunt mai tacuta.Cand a venit vacanta m-am decis sa o invit la un suc deoarece voiam sa vad cum reactioneaza fiindca pana atunci nu mi s-a mai intamplat asta cu in profesor sa fie asa de atent cu mine insa acum nu mai comunica deloc a spus ca o sa ma contacteze cand are timp sa iesim dar nu a m-ai facut-o si eu nu stiu ce sa fac pentru ca in timpul scolii facea multe gesturi tandre si priviri si atingeri iar acum nimic. Stiu ca pare ciudat deoarece eu sunt fata si ea femeie dar nu stiu ce sa cred sau sa fac si nu inteleg de ce acum nu doreste sa vina la suc daca ma puteti ajuta cu ceva sugestii ce sa fac.dau funa si va multumesc.

Răspuns Câştigător
| MorcovuNud a răspuns:

Pai 1. poate tu esti diferita si poate isi doreste un copil si nu poate face sau are probleme si tu find cuminte draguta etc etc... ea te iubeste ca o mama/matusa si te simpatizeaza!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ea te simpatizeaza ca eleva. Probabil ii amintesti de ea insasi la varsta ta sau de cineva drag. mersul la un suc implica deja un alt nivel, o relatie mai persoanal, pe care evident nu si-o doreste cu o eleva. Ai sarit tu calul, exagerand o simpatie din partea unei profesoare si transformand-o in ceva ciudat.

| h3r a răspuns:

Cât dramatizați...ce te făceai dacă era profesor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e mai mult decat o simpatie.Incearca sa insisti pe ea si poate sau cel mai probabil pe viitor o sa ai o relatie cu ea.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta sfatul meu si du-te pe ea.O sa ai de castigat

| vali4789 a răspuns:

Sa te fereasca Dumnezeu sa aiba bucurii la tine laughing