| diana9 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat, dar nu stiu daca si el ma place? Ma intalneam cu el intamplator ma privea cu coada ochiului, imi zambea etc. Cand i-am spus ca-l plac mi-a spus ca nu se complica. Acuma mi-am facut id exprect pentru el dar tot mereu aduce vorba despre mine si stie foarte multe lucruri despre care nu am vb cu el

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca si tu sa il intrebi direct motivul pentru care nu ar agreea aceasta idee? Intreaba-l daca are iubita. Oricum, daca el iti zice clar ca nu vrea sa iesiti nu are rost sa insisti. Mergi mai departe. Daca elte place si minte acum din diverse motive va veni el la tine pe viitor. Stai linistita. Vezi-ti de viata ta. Daca va fi si el in ea mai tarziu depinde de el, nu de tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"Poate-mi placi, hai la o ciocolata calda sa vad daca asa-i. Sa nu mai gandesc putin, sa simt mai mult si poate iesi ceva frumos. Ce zici, uitam o dupa-amiaza de ceilalti?"

Na, nu mai despica firu-n patru ca nu rezolvi mare lucru.

| gabriela_3062 a răspuns:

Mai daca nu vreau nu te mai amagii arata-i ca nu te mai gandesti la el ca la un iubit si doar ca la un prieten si daca vrodata va fi sa fie ceva va veni el la tine.In schimb ai putea sa ii propui sa fiti prieteni buni.Succes

| vyo a răspuns:

Daca nu te vrea ce rost are sa te amagesti fi indiferenta cu el si cautati altul sunt destui baieti care cred ca ar vrea sa iasa cu tine la un suc bafta.