| Alina_4790 a întrebat:

Deci am 14 ani si sunt virgina si la scoala colegele mele ma tachineaza din cauza asta(nici nu-mi trece prin minte sa ma dezvirginez ca sa le fiu lor pe plac). Ele sunt mai curve, si se vede asta dupa cum se comporta, cum arata si cum vorbesc. Mie una mi se pare normal sa fiu virgina si nu mi se pare ceva de care sa se rada.Acum intrebarea mea este: voua vi se pare ceva de ras sa fiu virgina la 14 ani? Vreau sa vad cum gandessc romanii oh go on

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e de ras, e ceva firesc! Stai cuminte, invata si cultiva-te, mergi la teatru, expozitii, etc, ca o sa ai tot timpul si pentru asta, dupa ce ai luat bacalaureatul si eventual, daca la Balul Bobocilor vei cunoaste un tip care sa te aprecieze, merite, si tu sa tii suficient la el, dupa niste luni bune de Petting si convingerea ferma ca merita, vei putea sa o faci linistita, in cunostinta de cauza, si numai cu Protectie!

| gigiro a răspuns:

Nici daca ai fi la 40 de ani nu e ceva de ras! Virginitatea, reprezinta puritate fizica si spirituala, nu e un parazit de care sa scapam cat mai repede.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Chiar delocstraight face la 14 ani trebuie sa fii virgina.ca daca la 14 nu mai esti virgina, la 18 ce faci? te prostituezi din cauza nevoii?straight face si eu am colege mai curve, si vreo 2-3 din ele pariez ca nu mai sunt virgine.si daca te mai bat la cap: faa virginoo! u zi asa: ma la varsta asta mai bine esti virgin.ca apoi ce o sa faci pe la 18-19 ani? nu vr sa rada toti baietii de mine apoi ca m-am culcat cu cate 3straight face

| νєησм a răspuns:

Da,ceva de te tavalesti de rasstraight face, cei asta mah? Ai 14 tu nici nu ar trebui sa stai la 1 metru de ele vr-o 3 metri de departare e de ajuns, ele sunt...cum sunt deci mai bine lasale pe la 15 ani jumate 16 ani ai dreptul dar sa alegi persoana potrivita, deocamdata esti micahappy, las ca o sa cresti si tu. Apropo nu mai discuta nici macar nu le mai saluta! pe acele fetewinkingBafta.

| rony a răspuns:

Nu e ceva de ras sa fii virgina la 14 ani dar nici colegele tale nu putem sa zicem ca sunt.curve.

| Patry a răspuns:

Vai Alina, cum adica sa fie rusine? Ce daca nu te-ai sarutat la 14 ani esti proasta? Sau daca nai avut prieten te-ai calugarit?

Ce terminate sunt ele. Sa le vad daca sar mai tine tari daca ar sti parintii lor. Sa fim sinceri. Nu e o rusine sa fi virgina MAI ALES LA 14 ANI! Ce terminate colege ai. Ai dreptate, ele sunt... + sunt ultimele femei...Pfuai de capu' meu la 14 ani. Sper sa nu ajungi ca ele! La varsta de 18-19 ani se face sex sau cand doresti tu dar nu cand esti minora! Bafta!

| remus a răspuns:

Felicitari, cauta sa faci ceea ce vrei tu nu ceea ce vor altii, le este necaz ca ai reusit sa te mentii curata, verticala, fii mandra de tine, ai caracter integru.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Oai...rolling on the floor cum sa rada cineva de tine ca esti virgina la 14 ani? tu ar trebui sa razi de el cum au putut sa o faca de la varsta asta, eu am 14 ani si crede-ma ca nici nu m-am gandit sa o fac pana acum, si nici nu am de gand f curand, mai astept 2-3 ani rolling on the floor

| Saburo a răspuns:

Este clar cam ce fel de persoane sunt colegele tale. Insa vad ca au vrut si ele sa fie "la moda" desi este o alegere total gresita. In ziua de azi majoritatea pustoaicelor sunt prea curioase hypnotized scapa pe fel de fel de siteuri si se gandesc sa puna si ele in practica ce vad pe acolo at wits' end ca vizionezi asemenea chestii hai sa zicem ca nu e chiar asa grav... insa fetele care au ceva mai multa minte nu pun imediat in practica ce vad acolo. O fata trebuie sa fie si ea mai finuta si sa se respecte happy insa in cazul colegelor tale e cam clar si ce fel de educatie au waiting in loc sa fie fete cuminti ele deja au luat-o grav pe aratura deci educatie 0. Sau probabil vad pe la TV tot felul de "dive" care se dau in stamba si din moment ce majoritatea au fost niste panarame inca din scoala si acum apar prin toate revistele si mai le vezi pe la diverse emisiuni pe post de asistente cand in capul lor cam bate vantul silly NO COMMENT avem de toate I don't want to see eleva porno, sexy braileanca, alina sugaru laughing ma rog plugaru, bomba sexy a lui tanase de la steaua, andreea mantea, daniela crudu, adina barbu (numele ei vechi era vasilica ciuciu dar nu prea dadea bine "pe sticla" loser insa s-a facut remarcata datorita "balcoanelor" pe care le are... ca cica a depasit-o si pe nicoleta luciu si pe "mama natura" care era pe antena 1 la emisiunea lui dan negru raised eyebrows si acum o vezi prin toate revistele pentru barbati si cica e "femeia fatala" a Romaniei d'oh trecutul ei este unul de cacao, scoala e clar ca nu are din moment ce pe la 15-16 ani isi facea de cap cu diversi insi pe bani, cica a si nascut si si-a abandonat copilul) silly whatever oh go on singurul loc bun pentru ea ar fi in industria porno ca are cu ce sa se laude.
Acum e clar ca la noi se obisnuieste sa se promoveze numai astfel de "valori" care de fapt sunt niste nimicuri, niste nulitati. Si in ziua de azi astfel de panarame stiu ca sexul se vinde cel mai bine si daca se "tavalesc" cu cine trebuie poate ajung si ele mari "dive" silly in ziua de azi nu mai e nici un pic de bun simt, nici un pic de decenta. Totul e pe interes.
P.S: am uitat sa pun la lista de nume de mai sus si o "fecioara neprihanita" laughing MONICA COLUMBEANU care deja era un model pentru multe pustoaice acum cativa ani raised eyebrows s-a gandit sa ia de barbat pe un "Fat-Frumos" de 50 de ani in speranta ca il va manca de bani si ca sa fie sigura i-a turnat si un copil. Aia a fost o panarama ieftina la ea acasa deci nu aveai cum sa faci din ea o doamna de societate loser din coccos nu faci gaina si nici din curva gospodina.
In concluzie tu sa faci ceea ce consideri ca este bine pentru tine si sa le lasi pe panaramele de colege ale tale sa se faca de fala cum vor. Oricum nu vor ajunge bine la ce atitudine au. Acum se dau importante dar mai tarziu nu vor fi vazute decat ca pe niste simple "aventuri pentru o noapte". Nu o sa vrea nimeni sa aiba relatii serioase cu ele pentru ca nimeni nu vrea sa aiba de-a face cu niste tipe care au fost un fel de "WC public pentru toti" rolling on the floor daca atata le duce mintea acum ce sa le faci loser vor regreta ele mai tarziu. Macar tu esti cu capul pe umeriwinking esti o fata speciala care merita apreciata blushing numai bine kiss

| ringo a răspuns:

Este foarte normal sa fii virgina la 18 ani, nu la 14.De fapt, asa e sanatos.E de-a dreptul scarbos ca o fata de 13-14 ani sa se rupa cu cine apuca.

| Alina_4790 explică:

Multumesc de raspunsuri, si ma bucur sa mai vad oameni care gandesc in felul astahee hee

| magdaa a răspuns:

E normal.
in plus s-ar putea ca si ele sa fie inca virgine, dar na ca sa para mai superioare spun astastraight face.

| penthouse a răspuns:

Alea in afara de p1zda nu stiu sa imaprta altceva. vai de ele happy
nu`ti fie rusine. la o fata nu e rusine sa fie virgina nici la 20 de ani. ceaoo

| carlavlad1996 a răspuns:

Am 14 ani si nici nu ma gandesc sa nu mai fiu virgina...ele la 20 de ani o sa ajunga max pe centura... din cate vad tu vrei ceva mai mult pentru tinewinking bvhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare normal sa fi virgina la 14 ani.
Depinde de tine, de cat de dezvoltata esti, daca esti intr'o relatie, daca iubesti sincer, in conditile astea mi se pare mie normal sa te dezvirgineazi cu respectivu baiat.
Dar sincer, mai frumos e sa astepti " alesul ", decat cu unu si cu altu pana dai de steaua ta.

| Lexxy a răspuns:

Nu le mai baga in seama si spune-le ca tu nu esti curva ca si ele

| Denissa_6338 a răspuns:

E absolut normal sa fii virgina la 14 ani si in plus alegerea e a ta si m bucur ca vad o persoana cu un caracter ca al tau care nu se ia dupa prosti. Stii care e de fapt problema celorlalte fete care rad de tine? Tu poti sa nu mai fii virgina in orice secunda dar ele mai pot fi vreodata virgine? Stai linistita, e normal sa iti incepi viata sexuala cand esti pregatita si cand vrei tu! bafta in continuare :*

| Karamell a răspuns:

Este mai mult decat normal sa fi virgina la varsta asta, cat despre ele, n-ai ce comenta, sunt la pamant... daca ele rad de faptul ca inca nu ti-ai pierdut virginitatea inseamna ca sunt complet duse cu capul. in fine, ce sa le ceri, vor vedea ele mai tarziu...cat despre tine, sa nu iti schimbi gandirea, stai linistita, esti cu mult mai presus decat elewinking ele rad de prostia lor dar sunt totusi prea proaste ca sa isi dea seamahee hee

| AlexKira a răspuns:

Lol, nu`i nimic de ras din asta, e adev, sexul e o senzatiethinking divina sa zic asa, big grin dar esti prea mica pentru asta, nu au dc sa rada de tine, vor doar sa te tachineze, probabil te enervezi usor, sau te superi repede cand aduc ele vorba de asta, asa ca nu le mai da atentie. dupa parerea mea ar trebui sa ramai virgina pana la cel putin 16 ani.

| Gaviluci_Camelia_1994 a răspuns:

Lasale fata sa vb, cìnd va veni timpul o vei fc cu baiatul iubit