| SweetGirl_9181 a întrebat:

Deci...am aflat astazi ca un baiat ma place. d fapt va vine sa credeti? eu am 13 ani iar el... aproape 30. oameni nebuni nu? ce ma fac? mi'e chiar frica de el. e ff rau!

20 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Am o prietena in situatia ta
de fapt pe la noi e unul din-asta de ``ii plac fetitele`` cum zice zenithf, si se cam da la ea, se vede ce ``ganduri``are...
nasol, adica, eu zic sa vezi ce ganduri are, nu sa tragi concluzii pripite. daca chiar e dus cu pluta si vrea ceva de la tine, vorbeste cu ai tai si vezi ce zic...
nu e bine sa te joci cu chestiile astea, cine stie ce nebun obsedat poate fii.

| Zenithf a răspuns:

Si mie imi plac fetitele, si am 33 de ani, dar nu m-as lega la o asemenea relatie. thinking
Ala ii dus rau, parerea mea, mai bine te feresti de el, spune-le si parintilor de el, sa-l puna un pic la locul lui. straight face

| Zady a răspuns:

Eu chiar nu ii inteleg sunt tipul de oameni obsedati. vorbeste cu parintii tai spune-le care e problema.roaga-i sa vorbeasca frumos cu el sa te lase in pace daca nu tine atunci poti merge la politie si sa il acuzi de hartuire.vei putea obtine ordin ca el sa n se aproprie de tine.chestiile astea nu sunt doar povesti din filme

| zayidee a răspuns:

Acu depinde din ce punct de vedere te place. nu prea cred ca unui barbat de 30 de ani, ar putea sa ii placa o fetita, mai ales ca sunt atatea femei care ar putea sa ii ofere mult mai mult. acum daca crezi ca e vorba de mai mult, ia si spune-le parintilor, pentru ca nu e de glumit in astfel de situatii. ai grija de tine.

| WickedBoy a răspuns:

Deci, tu 13 ani si el 30? SIGUR e pedofillaughing

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Ori minte ori e pedoFIL. ai fff mare grija esti un copil. si nu cred ca e bine pentru tine. wow. ciudat vb cu parintii succes

| ClaraZ a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Daca te place, asta nu inseamna ca vrea sa te bata.
Nu iti mai face probleme oh go on

| vasiledumitru a răspuns:

Spune le parintilor, si evita orice contact cu acea persoana, adica sa n-o vezi, sa nu te vada, si nu vorbesti cu ea.

| Rosemarie a răspuns:

Sincera nu credd ca baiat e cuvantu potrivit ca sa-l descrii. Mi degraba barbat. Pararea mea e sa vorbesti cu el direct in preajma prietenilor. Nu e nevoie sa stea langa voi sa asculte conversatia, o distanta destul de mare cat sa poata observa reactiile si expresia acetui individ. Daca incearca sa te atinga, sa iti faca prpuneri sau sa spuna ca ii place. Atunci urmatoarea ta directie este politia:*

| Missbabydoll a răspuns:

Andra cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai si sa le povestesti tot. Sunt sigura ca vor sti ce sa faca. Sa nu iti fie frica sa vorbesti cu ei. Ei sunt parintii tai si iti vor doar binele. Nu te feri de ei si sa incerci sa rezolvi singura totul pentru ca ai putea intra in vreo problema cu el. Nu ai de unde sa stii ce fel de persoana e.

Miu` raspunsul tau m-a amuzat teribil. Inseamna ca nu stii de ce sunt capabili unii oameni. Un barbat de 30 ani (mai mult sau mai putin) s-a indragostit de mine si pentru ca nu i-a convenit ca l-am refuzat mi-a dat o palma de nu am mai fost in stare sa ma tin pe picioare. Asa ca ce spuneai? Nu iti poti imagina cum pot reactiona unii oameni cand sunt raniti in orgoliu.

| camelya_1945 a răspuns:

Acel individ este pedofil laughingAi mare grija de tine.

| GymClass a răspuns:

Isi bate joc de tine...

| adryano_7933 a răspuns:

E pedofil ai grijalaughing...

| sakurabutterfly a răspuns:

Nu te place!(in sensul ca nu te iubeste)
poate doar ii pari simpatica, dar nu are o simpatie, o iubire adevarata ci una din interes, omul acesta nu vrea decat sex de la tine, vrea sa-ti suceasca mintile, sa il crezi si sa i te dai lui!
ai foarte mare grija, caci, precum au spus si ceilalti utilizatori este un pedofil, si daca nu iei masuri acum(spune'le parintilor, sau daca iti face avansuri insistente, te atinge, anunta politia).

gandeste'te ca i-ai putea fi aproape fiica...

sau iti dai seama cum ai arata cu el de mana? ca tata si fata...
nu, aceasta nu este o relatie sanatoasa, fara viitor, si singura persoana care va avea de suferit din aceasta esti tu!
stii care sunt urmarile psihice ale unui viol, de exemplu?
dupa ani si ani de terapie abia iti mai poti reveni la normal, cum ai fost... tie ti se pare acum o joaca, sau ceva inofensiv... dar e mai bine sa previi decat sa vindeci!

fereste'te de acest om, nu are nicio intentie buna, sa fii sigura de asta.

| sakurabutterfly a răspuns:

@anonim: dar nici bine/normal nu o sa arate!
recunoaste si tu ca nu e o relatie deloc obisnuita, ci anormala...
si in orice caz tipului aluia nu-i e de iubire deloc, fii sigur(a)!

| rosogalavinia a răspuns:

Doamneee sti ceva vb cu tatal tau sa vb cu el sau cu mama ta si fal sa inteleaga ca u esti un copil si el e un adult sau gaeste-i un prieten.In orice caz nu tipa la el daca e nebun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur este vrajeala ca te place. sa nu ai incredere in baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mia, iti pedofili exista in lumea asta, iti spun doar sa ai grija de tine fiindca daca este pedofil nu este bine, si evita sa il vezi sau sa te vada el... fundittzza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nu v-ati gandit deloc ca aceasta Andra poate sa fie foarte dezvoltata? ( Stiu fete si de 11, 12 ani care arata ca la 16, 17 ba chiar 18 ani ) straight face si lu' ala i-a placut... na big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ sakurabutterfly de unde sti tu ca o sa arate ca tata si fiica? uite-te putin la poza ei de la profil. straight face mie nu mi se pare a fi asa de mica. adica pare chiar dezvoltatawinking imi cer scuze daca gresesc big grin