| anonim_4396 a întrebat:

Deci... am facut-o cu prietenul meu acum 4 zile(si azi mi-am facut un test de sarcina(si mi-a iesit ca nu sunt insarcinata) ), si nu ne-am protejat, si el nu stie sigur daca s-a terminat in mine, adica sa va fac sa intelegeti mai bine: cum pentru mine a fost prima oara, am facut cateva pauze, si la prima pauza a spus a a fost pe aproape, dupa care am continuat, si km v-am spus ca a fost prima oara nu am rezistat pana la capat, si el nu a apucat sa se termine...adica nu cred... sh a fost nevoit sa"si-o faca", si a spus ca ia curs destul de mult... ce ziceti? e posibil sa fiu insarcinata?(sper sa nu...:-ss )... ajutati-ma VA ROG FFFFF FRUMOS!love strucklove strucklove struck

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu stie sigur, atunci sigur a ejaculat macar partial intravaginal. Testul de sarcina facut la 4 zile de la contact nu are absolut nici o semnificatie, fecundatia poate nici nu s-a produs sau tocmai s-a produs, placenta care secreta hormonul identificat de testul de sarcina nu a aparut si nu are de unde sa secrete ceva.
Cel mai important factor acum este ziua ciclului menstrual in acre te aflai. Daca erai in perioada fertila sau aproape de ea, ai mari sanse sa fii insarcinata. Oricum, nu exista nici o metoda de a afla macar inca vreo doua saptamani.
La 12-14 zile de la contact poti sa-ti faci un test de sange (gonadotrofina corionica umana) care te va lamuri. daca vrei sa faci doar test de sarcina din urina, va trebui sa astepti minim 21 de zile.
Ce nu inteleg eu este de ce esti asa disperata. Ai facut sex neprotejat, e normal ca poti fi insarcinata. Stiai asta. Tu ai decis sa nu folosesti nici o metoda contraceptiva, in cunostinta de cauza.

| matchpoint a răspuns:

Chiar daca ai fi insarcinata testul pe care l-ai facut dupa 4 zile nu este elevan. Trebuie sa astepti 14 zile. Dar din cate spui tu s-ar putea sa fi insarcinata.
Consulta un medic. Mai mare grija pe viitor si folositi prezervativul.