| hannah_9374 a întrebat:

Deci, am intrat in clasa a 9 a si acum o luna am aflat ca este un baiat din liceu care ma place, el este a 10 a. Vorbeasc cu el de 1 saptamana pe mess, si ne intelegem foarte bine, ne vedem si la scoala, vorbim, doar ca este foarte timid, si uneori am impresia ca nu-i mai place de mine. Oare e adevarat sau doar e parerea mea? Si ce credeti ar trebui sa fac eu un pas, sau sa-l las pe el? Si mai este ceva Daca voi fii cu el, imi este frica de colectiv, adica sunt noua si deja ma simt un pic ciudat, ca nu prea am nicio prietena, dar apoi imi e sa nu fie mai rau!?
ajutati-ma va rog
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Eu zic ca te place, daca e timid ii e frica sa iti arate asta fata in fata. Dai un impuls, mai bate apropouri si poate pana la urma face el primul pas.
Cat despre colectiv nu ar trebui sa te deranjeze ce cred ei, pana la urma o sa iti faci si prietene, pana te acomodezi cu clasa etc...

| isabela_8186 a răspuns:

Eu as zice sa il intrebi adica sa ii zici "auzi nu te supara dar tu ma mai placi?" eu as zice ca te place din ce ai povestit dar nu se stie niciodata ce este in inima unui baiat.Bafta! poate rezolvi ceva.