| eugeniancu a întrebat:

Plac o fata foarte mult si nu stiu ce sa fac?
Ne cunoastem inca din clasa 1 si inca de pe atunci imi place de ea dar nu m-am gandit niciodata sa am o relatie cu ea.
Acum suntem amandoi la liceu si a inceput sa imi placa de ea tot mai mult, avem foarte multe lucruri in comun. Unele lucruri ma fac sa cred ca ma place si ea: Avem discutii foarte lungi, ne intelegem foarte bine si in clasele mici stiu sigur ca ma placea.
Problema este ca nu ne intalnim foarte des, si atunci cand ne intalnim e intamplator, iar ea nu e la fel de entuziasmata ca alte fete pe care le cunosc ( nu ma imbratiseaza cand ne vedem, dar totusi avem conversatii lungi si ne intelegem bine ) si nu prea vorbim pe retele de socializare sau pe telefon. Nu pare sa aiba prieten, desi este o probabilitate, dar mica. Amandoi suntem foarte rusinosi si eu personal nu am mai avut vreo prietena. Ma gandeam sa o chem afara sa vorbim si dupa aia as putea sa imi dau seama daca ma place si ea sau nu.
De ce credeti ca nu prea incearca sa ma contacteze (eu nu prea am incercat pentru ca sunt al naibii de rusinos, dupa cum am zis, si mi-e frica pentru ca nu stiu ce va zice(da, chiar asa de rusinos sunt) )
Credeti ca exista vreo sansa sa ma placa?
Sa incerc sa o contactez, sa vorbim? si daca da, ce ii zic?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este sarcina ta ca baiat sa faci primul pas, nu a ei!

| noone33 a răspuns:

Cand te mai intalnesti cu fa glume ..eu asa atrag fetele, si ca am ochii albastri. Daca ai simtul umorului fa-o sa rada asa poate va sta mai mult cu tine.

| Sykiler a răspuns:

Ar trebui sa te bagi pe ea indiferent de situatie, frate fa tu primul pas daca te refuza mai sunt multi pesti in ocean XD

| eugeniancu explică:

Am vrut sa zic timid, nu rusinos, scuze