| MicaProblema a întrebat:

Deci, am intretinut relatii sexuale neprotejate cu iubita mea acum 4 zile, la 2 zile dintr-o data mi s-au umflat ganglionii intepandu-ma la inghitire, febra care persista la nurofen forte si fervex si lipsa poftei de mancare, azi singurele simptome de mai sus sunt ganglionii, care au mai scazut in marime dar tot sunt putin jenanti. Tin sa mentionez ca am facut sex oral neprotejat. Intrebarea la care voiam sa ajung este: Se poate sa fi luat vreun bts?
P.S. In aceeasi zi inainte de act mi-am muscat si limba cand mancam, producand o rana mica.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai răcit, ia strepsils pentru durerile in gît, mergi la medicul de familie sa ti dea rețetă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se pot transmite chiar mai multe BTS-uri prin sex oral si nu doar una singura. Medicamentatia folosita fara prescriere medicala s-ar putea sa fie inutila, fara vreun efect sau chiar una contraindicata. Ar fi indicat sa te consulte cel putin medicul de familie. Multa sanatate!

| MicaProblema explică (pentru corbulalbrosu):

Imi pare rau ca am uitat sa mentionez, dar prietena mea merge lunar la ginecolog, un fel de menstruatie dereglata sau ceva, el i-a spus ca nu sunt probleme, gen totul curat, fara nimic suspect, dar chiar si asa este posibil? Multumesc anticipat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MicaProblema):

In cazul in care "pasarica" iubitei este monitorizata si declarata sanatoasa si curatenia ei este intretinuta printr-o igiena adecvata, atunci in mod logic nu ar trebui sa ai nicio ingrijorare in privinta contactarii unui eventual BTS. Medicul de familie ti-ar putea prescrie eventual un antibiotic. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Poate ai racit cand ai facut sex oral cu prietena ta. Ti s-au umflat galcile de atata sex oral. Mergi la medicul de familie sa-ti dea tratament pentru galci(eventual niste antibiotice).