| Angel977 a întrebat:

Deci...am visat o fata care m-a pupat pe obraz(asa, dintr-o data, pur si simplu). Ce ar putea sa insemne asta? VA ROG SERIOZITATE!

Răspuns Câştigător
| maduts a răspuns:

Daca visati ca sunteti sarutat iti este foarte dor de cineva foarte drag, o persoana indepartata care iti impartaseste sentimentul, nu trebuie astepti mult si acea persoana iti va aparea din nou in viata dumneavoastra, in schimb daca visezi ca sarutati este semn de mare necaz, un necaz mare se va abate asupra ta si a familiei tale

pa:*

8 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu înseamnă nimic, visele sînt minciuni.

| Pho3nix a răspuns:

Ma, la voi toate visele inseamna cate ceva.
Lasati-o mai moale.

| pengu a răspuns:

Pai, dupa cum am mai raspuns si altora la intrebari despre vise, trebuie sa stim mai multe despre persoana ta, in primul rand pentru a putea interpreta corect visul tau.
poate insemna ca iti doresti o relatie sau (in cazul in care ai o relatie deja), poate iti doresti sa va apropiati mai mult. interpretari pot fi facute foarte multe, dar totul depinde de tine, pentru ca inconstientul tau s-a manifestat in acest vis.
baftahappy

| Gosh. a răspuns:

Ca te gandesti la o persoana anume happy

| BabyRosse a răspuns:

Visul este o realitate intr-un plan paralel cu al nostru. Ar putea fi descris ca fiind un univers paralel cu al nostru, sau un plan superior celui fizic, pe care unii il numesc Astral. Asta are mai putina importanta, ceea ce este important de retinut este ca acolo timpul si spatiul nu mai este ca cel din planul fizic. Spatiul nostru tridimensional si timpul nostru acolo sunt concentrate toate intr-un punct numit continuum spatio-temporal. In momentul in care omul viseaza, el acceseaza de fapt acel continuum spatio-temporal si de acolo poate sa ia o scena pentru a o trai sau retrai. Poate sa fie o scena din trecut sau chiar din viitor.

Scene din trecut.

Am constatat ca mai mult de 60% din scenele de vis sunt de fapt retrairi ale unor scene din trecut si spunand asta, ma refer inclusiv (sau mai ales) la vieti anterioare. Multi ar putea obiecta: "cum sa fie dintr-o viata anterioara cand eu mi-am visat prietenul cu aceeasi infatisare iar casa este tot acelasi apartament de acum". Aparent, obiectiile lor ar fi indreptatite. Dar trebuie sa ne gandim ca in acel univers paralel nu mai avem ochii fizici ca aici si ca acolo simtim de fapt vibratia persoanei respective, o vibratie neschimbata pe parcursul tuturor existentelor noastre, asemenea unui buletin de identitate. Iar mentalul nostru, ca sa intelegem despre ce sau despre cine este vorba, ne traduce vibratia respectiva folosind imaginea cea mai recenta. Inclusiv casa noastra nu mai este cu acelasi aspect fizic ci doar este "ideea de casa". Iar de ales nu alegem la intamplare ci scene care trebuiesc reamintite in acea perioada, probabil urmand sa se intample in aceasta existenta ceva legat de ele. Este drept ca in acest fel nu ne dam seama ca este vorba despre scene din vieti anterioare si multi neaga existenta reincarnarii chiar daca ei aproape in fiecare noapte retraiesc scene traite candva, dar fara sa-si dea seama. Se pot face antrenamente ca in timp omul sa ajunga sa retraiasca scenele respective efectiv cu infatisarea reala de atunci.
Scene din viitor.

De obicei acestea sunt extrem de putine, deoarece viitorul ni-l faurim in fiecare moment. In cartile mele am mai descris comparatia urmatoare: timpul poate fi vazut ca un copac, trecutul este trunchiul, unic si clar, prezentul este locul de unde incep sa se desfasoare crengile, iar viitorul este toata coroana. In functie de deciziile pe care le luam in fiecare moment, noi alegem o anumita creanga, celelalte devenind virtuale. Astfel, nici un clarvazator nu poate sa spuna in mod sigur ce i se va intampla unui om decat daca-l sugestioneaza de fapt.
Visele simbolice.

Sunt acea categorie de vise in care traim scene care nu ar putea fi reale, de tipul: vulpea se transforma in pasare, caine care vorbeste, etc. Acestea sunt destul de numeroase si sunt de fapt mesaje pe care ghizii nostri spirituali ni le prezinta pentru ca noi sa intelegem sfatul sau avertismentul lor. La aceasta categorie de vise este potrivita consultarea unui glosar de vise, pentru a le intelege simbolistica. Simbolistica mai poate fi intalnita si in visele din a doua categorie, cele ce prezinta scene din viitor, dar mai putin in cele din prima categorie, care sunt scene de obicei care au o desfasurare mai reala.
Trairile efective in universul paralel.

Ne parasim corpul fizic si cu ajutorul celorlalte corpuri superioare ne plimbam in Astral, lumea corespunzatoare corpului respectiv. In functie de starea noastra sufleteasca si de ceea ce ne propunem, in functie de gradul nostru de evolutie spirituala, vom ajunge in astralul inferior sau superior, dupa cum vibratiile noastre sunt coborate sau ridicate. Neexistand spatiu, asa cum il cunoastem noi, vom sesiza mai greu ca spatiul respectiv ni-l creem noi mental, astfel ca ne putem intalni si cu o injuratura pe care am scapat-o in timpul zilei, materializata acolo sub forma vreunui monstrulet, dar si cu un gand frumos. Dar aici mai exista si fiinte specifice, pe care le putem numi "bastinase".

Am luat articolul de pe un site mai demult caci imi trebuiawinking
Sper ca o sa te ajute cu visul tau!

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Iti place de acea persoana si de aceea ai visat-o. CorecT?! happy

| DarkBlood32 a răspuns:

Te gandesti la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Te place!happy