| roxana_9288 a întrebat:

Deci as fi profund recunoscatoare daca m-ar ajuta cineva.
Am prieten in scoala. E superb copilul, nu am simtit atata afectiune niciodata de la un baiat. Faza e ca nu stiu cum sa fiu sigura de tot ce simte, nu pot sa cred ca nu mai simte nimic pentru fosta, nu pot sa am incredere in el, nu stiu de ce. Adica nu pot crede ca chiar ii real asa cum se poarta cu mine. Mi'a zis ca asa e felul lui, mai iubitor, pupacios.
Ma simt minunat in prezenta lui dar mi inima in gat... mi'e frica sa il pierd... nu mai stiu... nu mai stiu de mine... intodeauna am fost cu capul pe umeri, am zis ca e prostie sa spui te iubesc dupa cateva zile, si pana acum nu am facut-o niciodata. Acu, dupa 4 zile am zis... ii incredibilstraight face ce sa fac? help... please!crying

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fii bai fericita si lasa grijile.
Carpe Diem!winking

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu trebuie sa disperi...il iubesti...si poate te iubeste si el...de ce atata neincredere? Nu strica ceva asa de frumos! Inima o simti in gat pentru ca-l iubesti...si pentru ca ti-e frica sa nu-l pierzi....Nu mai gandi asa...lasa sa curga lucrurile in voia lor...lasa-te purtata de iubire atat cat tine...In viata sunt putine aceste clipe....nu le indeparta! Cand iubesti iti pierzi capul...asa ca lasa-te in valtoarea iubirii...si traieste aceste clipe minunate fara sa gandesti negativ!

| Cryssy a răspuns:

Scumpo...Esti indragostita... Asta inseamna sa iubesti... Trebuie sa ai incredere in el daca te iubeste... Dar totodata trebuie sa fii si realista... Asa eram si eu la inceput. Poate nu aveam prea multa incredere in el... Dar acum am... Iti doresc sa ai parte de multa iubire in viata ta! Numai bine!

| Rox_5939 a răspuns:

Daca simti ca il iubesti, atunci iubeste-l! Fara retineri! Lasa temerile deoparte si poarta-te cu el asa cum se poarta si el cu tine! Si pe parcurs o sa vezi cum evolueaza relatia voastra! Ptr moment, bucura-te de iubirea lui tongue si nu-ti mai face atatea griji ca il pierzi...

| cristim24 a răspuns:

Ori e copil ori iubit? Iubeste (pana la sex) si lasa-te iubita. In fond, o strangere de mana si un sarut ca-n liceu mi-as mai dori si eu. gandeste cu inima nu cu capul. Maine poate ai sa te indragostesti de altul. Dar vei avea amintiri placute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se pare ca baiatul asta chiar te-a vrajit.Nu trebuie sa fi nesigura de sentimentele lui si nu trebuie sa te indoiesti nici o secunda de el pana la proba contrarie.Asteapta sa vezi cum mai decurg lucrurile. Daca da semne ca e interesat mai mult decat trebuie de fosta lui prietena, vorbeste cu el si explica-i ca nu se poate juca cu tine si ca ori rupe orice legatura cu fosta lui prietena, ori relatia voastra nu poate continua. Sper ca ti-am fost cu ceva de ajutor.Bafta in continuare. Te pup.Ale