| TrueLoveWins a întrebat:

Am si eu nevoie urgenta de un sfat, va rog! puppy dog eyes
M-am indragostit de un tip si a fost ceva de genu dragoste la prima vedere. Am iesit, vorbeam prin mesaje pana la 6 dimineata, ne comportam ca un cuplu, etc. Dupa 3 zile am aflat ca el cu o saptamana inainte s-a despartit de fosta, iar acum s-au impacat. Problema este ca eu il plac mult si chiar nu mi s-a mai intamplat sa ma indragostesc asa repede. Si macar de ar fi doar atat, as fi lasat balta totul, dar e mai mult. Si el ma place..imi dau seama din gesturi, felul cum ma priveste, cum imi vorbeste, felul in care inca incearca ca ma faca sa rad si sa fiu fericita si faptul ca inca imi spune chestii de genu : imi e dor de tine, te pup, m-am simtit perfect in prezenta ta, etc.
Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa las lucrurile asa si sa uit. In primul rand nu ma lasa el sa uit...Eu o luna voi fii plecata la mare. Cum ar trebui sa ma comport/ ce ar trebui sa fac sa imi dau seama daca tine catusi de putin la mine? HELP, PLEASE! puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| BlackChocolate1 a răspuns:

Sa lasi distanta sa decida, vezi...cand vei fii plecata la mare, o sa te caute?!(sau ma rog, cand o sa te intorci)

| Danyelutzuu a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tipul big grin si m-am indragostit de o fata si ea de mine ca sa spun asa, dar ea a plecat cu familia prin tara sa vziteze chestii, mi-a cazut fata cand am auzit.Si am primit fel de fel de mesaje de la ea gen : Ce iti place la mine? ce am asa special de te atrag? I-am raspuns sincer si din inima.Incearca sa-i pui intrebari mai la sentiment si vezi cum reactioaneaza eu sunt baiat si nu sunt impreuna cu fata de care m-am indragostit, sunt mai timid de felul meu si uneori pierd mult din cauza asta.Asa ca iti doresc mult succes...nu ca ai avea hihiii FUNDA?