| ParanoidKidu a întrebat:

Deci azi mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy S. E foarte bun sau prost? Cel mai argumentat raspuns primeste funda, aa si scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| EdwLo a răspuns:

Sunt de acord cu Maddog, pentru ca Android este un sistem de operare Linux ( free ). Iphone e tot pe baza de linux, diferenta e ca ei au investit bani in soft, in dezvoltarea lui, iar progamele pentru Apple, sunt testate, verificate, retestate astfel incat sa functioneze perfect. La android nu. Oricine e liber sa faca orice progam si sa-l puna pe market. Marea majoritate sunt free, si ca orice lucru facut de amatori... nu e f. stralucit si compatibil.

Mai pe intelesul tau. Ai pus pe un calculator de ultima generatie, un windows 98.

Cam asa e si telefonul tau. Ca pe android... n-o sa folosesti niciodata adevaratul lui potential.

Oricum, calitativ, telefonul e f. bun. Si daca nu ai mofturi... gen sa ai o gramada de aplicatii gen iphone. Si te multumesti cu unele simple, dragute, usoare. E ok happy

Ps, cauta-ti task manager pe market! Ai mare nevoie de el sa inchizi aplicatiile care lucreaza pe fundal si care iti consuma baterie treptat.

4 răspunsuri:
| EdwLo a răspuns:

Merci.

PS : Recomand sa pui un Costum Rom pe el. Darkie sau Cyanmogen... O sa se simta diferenta. (dezavantaj, daca ia garantie la el o pierzi. )

Oricum cauta pe google avantajele unui costum rom. happy

| Iasmiine a răspuns:

Destept.

| Anonima568 a răspuns:

Am si eu si e destul de bun

| maddogg009 a răspuns:

Ar fi bun doar ca il strica sistemul de operare, androidul e varza mai bine iti cumparai iphone 4 big grin