| MirelaxD a întrebat:

Deci, buna TPU. e o poveste lunga.cred ca as putea sa scriu o carte big grin deci, de cand a inceput scoala, m-am imprietenit cu un tip. El este mai mic ca mine, deci vine cineva sal ia de la scoala.Vine un prieten de'al lui mai mare, cu care pleaca afara.Si eu mi-am dat seama ca imi place de tipul care vine sal ia.Asa ca mi-am rugat cea mai buna pretena[Oana] sa se duca sa vorbeasca cu el, si el sa vorbeasca cu tipul ala de care imi place.Si s-a dus, a vorbit, am fost cu el 2 saptamani, dupa care el a trebuit sa plece in Canada cu parintii lui.Pe facebook nu prea intra, deci nu prea aveam cum sa tinem legatura... e important sa zic k atunci cand am fost cu el, nu ma suna decat o data pe saptamana si nu ieseam deloc cu el afara.Ma rog.ID-ul lui nul aveam.si EL vorbea cu prietenul lui mai mik, si ii spunea sami transmita ca ma iubeste cai e dor de mine, si ca el pleaca din canada, nu stie cum face, dar vine ca sa ma bada. Zis si facut.mai intai sa rugat de ai lui sa plece.Si era o Vineri.si in seara aia ma suna el straight face exact seara cand eu eram suparata pe el pentru ca imi zisesera niste fete ca il vazusera acum cateva zile, pe trecerea de pietoni, in timp ce el se presupunea ca nu e in ROmania.Ma rog, m-a sunat, m-a intrebat ce fac. mi-a zis si pissy >: rolling on the floor) si ma rog mai multe, dar ma sunase pentru ca avea nevoie de niste bani. Ii i-am dat, ca sa nu zica ca sunt nesimtita. Apoi telefoanele au continuat, de multe ori ma suna sa vada ce fac, daca am patit deva, de multe ori il sunam eu, la telefon era asa de dragut, imi zicea sa am grija de mine, sa nu cumva sa patesc ceva, si a zis ca daca ar fi de as patii ceva, ca el se jura ca se sinucide straight face ma rog. O perioada a mers bine.pana cand au inceput telefoanele, tot de la el, cerand bani, si zicand ca a spart faruri si ma rog.In acea perioada CEA MAI MICA suma de bani pe care a ceruto a fost 60 de lei. Ii i-am dat si pe aia, desi nu credeam ca a spart farul.Supa a venit ziua lui, vroiam sai cumpar niste skate'ari din NY, de care ma tortura de cateva saptamani ca ii adora.Sh stia ca vreau sa ii iau.Si m-a sunat sa vada daca ii i-am cumparat.Si nu avusesem timp in dimineata aia, asa ca a zis ca vine el sa ma ia de la scoala, sa vina sa ia banii, ca se duce el sa ii cumpere. A venit. I-am dat banii.Sa intors si a plecat.Deci nici macar un pa nu a zis.straight face Ma rog, sia cumparat aia. Dupa eu aflasem din niste surse ca el era cu o fata, Ana.Si am inceput sa plang raw.Si cea mai buna prietena a mea, a zis ca daca nu ma potolesk, il suna si ii zice tot.si nuam crezut ca vb serios, si nici nu prea imi pasa, asa ca i-am zis ca e libera sa faca ce vreau. L-a sunat, si cand a auzit dc plang, a zis fix asa: "spune-i sa numai planga. Ca nu's nu Ana.Cand m-a intrebat Ana daca vreau sa fiu cu ea, era beat frate, nu aveam ce sa zic.Eu la ea tin. dar nu prea e genul mel.Genu meu e asa mai pokemon, ca tine" straight face am ramas sokata. EL se dadea la cea mai buna prietena a mea straight face Am plans zile in continuu si nici nu am mai tinut legatura cu el, el era deja cu o alta fata si ma rog.Pana cand a vebit acum 3 zile pana la scoala, eu nu am vrut sa ies afara sa-l vad, si el era cu gagiku celei mai bune prietene ale mele.Sh el a venit pana la scoala doar ca sa intrebe ce fac straight face si e mult de mars de la el de acasa, pana la scoala la mine big grin si nu stiu ce sa mai cred straight face am incercat sa vb cu el pe mess, pentru ca am mai vorbit, mi-a cerut id si din astea, dar pe mess pan ignora total...si cand suntem afara, tremura raw cand vb cu mine, si nu stiu ce sa mai cred. voi ce credeti? ii place de mine? si vreau sfaturi despre cum sa mai continui cu e.va roog puppy dog eyes funda big grin

4 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

PF! Cum poti sa mai fii cu acest individ?straight face. Doamne! Lasa-l, nu te mai incurca cu d'astia. Gaseste unu de nasul tau. O sa-mi da-i dreptate, mai tarziu, daca acum nu! Bafta, te pwpic:* pa-paaa.

| lovefan a răspuns:

Buna :* Eu te sfatuiesc sa ai mare grija cu sentimentele tale si cu ceea ce gandesti. Cred ca tii mult la acest baiat, dar el nu prea te merita, sincer. A fost frumos din partea ta sa il ajuti la nevoie, dar el nu cred ca a perceput asta ca un ajutor si un lucru frumos din partea ta, ci mai degraba a profitat de tine in aceasta situatie.Tu trebuie sa stii ca nu esti unealta nimanui si nu meriti sa se profite asa de tine. Nici macar nu merita sa plangi pentru el. Este o vorba,, nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita nu te va face sa plangi niciodata''. Pentru binele tau, renunta la aceasta,, relatie'', nu se merita, nu pare un tip capabil de o relatie serioasa. In fond, ce a facut el pana acum: te-a cam golit de bani, te-a lasat balta in unele momente, te-a facut sa plangi si nici macar nu este in stare sa iti vorbeasca. Decizia este cu totul a ta, nici unul dintre noi nu are dreptul sa te influenteze, dar gandeste-te bine:merita cu adevrat iubirea ta si lacrimile tale? Take carewinking Bafta!

| Georgi2011 a răspuns:

Eu cred ca nici el nu stie ce vrea, daca ai zis ca zicea mai mereu ca te iubeste trebuie sa fie si un pic adevarat desi mi se pare ca a si profitat de tine cand iti cerea bani.ar trebui sa discuti cu el si sa il inttrebi daca mai tine la si daca mai puteti fii impreun ca sa stii la ce sa te asteptii ca sa nu suferii.eu atat iti pot spune sa faci pentru ca nu am trecut prin asa ceva inca. Sper ca te-am ajutat

| CristinaRoxana16 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste, mult, si nu stie cum sa o arate. Poate ca vroia sa te faca geloasa, cat despre bani nu stiu ce sa zic...