| xXx_5712 a întrebat:

Deci. chiar am nevoie de parerea voastra. sunt cu un baiat si nu il iubesc, simt ca nu e pentru mine. el ma iubeste. stiu ca nu o sa il pot iubi. ce sa fac? ma simt prost fata de el... ce sa fac?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Intre doua situatii: a iubi si a nu fi iubita si a nu iubi si a fi iubita,este de preferat ultima,daca nu vrei sa fi singura! Dar,ca sa gasesti iubirea si tu,trebuie sa o cauti, ceea ce presupune ca esti libera s-o faci. El acum tine ocupat locul de pomana! Lasa-l sa-si gaseasca si el adevarata iubire si cauta si tu altceva. Spune-i ca-l iubesti ca pe un frate, si se va lamuri!

| mona a răspuns:

Pai gandeste-te si la fericirea ta, daca nu il iubesti i ati inima in dinti si spune-i cat mai repede[ca sa nu si faca tipu prea mari sperante]

| Andreea_8316 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta eu si m-am gandit foarte mult si nu simteam nimic si el da dar l-am luat intr-o zi si i-am spus tot ce am avut pe suflet i-am spus asa mi-am cerut scuze si i-am zis ca nu simt nimic si decat sa sufere el mai tarziu mai bine asa pentru ca gandeste-te ca... peste un timp va pune sentimente puternice va fi mai greu mai bine cat mai repede ii spui tot ce ai pe suflet la urma urmei gandeste-te e viata ta tu faci alegerile asa fel incat sa te simti bine asa ca ii explici frumos situatia

| BuBu_5403 a răspuns:

Ii spui adevarul ca relatia dintre voi nu merge ca nai sentimente pentru el...am fost si eu in aceeasi situatiehappy si a inteles.acum suntem prieteni si ne intelegem super happy.

| Alexandrutza_5396 a răspuns:

Si eu am patit asta si trebuie sa ii spui adevarul ca nu-l placi asa de mult incat sa fii cu el si sa siti prieteni