| catya a întrebat:

Am nevoie de un sfat
am fost cu un baiat timp de un an jumate dupa care eu am plecat in strainatate la mama mea.cat timp am fost cu el nu am realizat cat il iubesc dar acum nu stiu ce sa fac, plang incontinuu, mi-e dor de el simt ca nu pot trai fara el.problema e ca ii dau mesaje si nu imi raspunde, dar stiu ca si el m-a iubit mult, insa cred ca am fost eu prea egoista, nu stiu daca ma mai iubeste, daca ar mai vrea sa fie cu mine, as face orice sa pot pleca in tara la el. dar deocamdata nu pot, nu pot iubi aici pe altcineva, nu ma pot indragosti de nimeni.si cel mai rau e ca vin sarbatorile si ma simt asa de singura căci anul trecut de sarbatori inca eram impreuna, ce sa fac sa-l mai am, nu stiu.va rog mult sa ma ajutati cu un sfat
va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul spala ranile, o sa-l uiti, nu-ti mai raspunde pentru ca ori ii este si lui foarte greu ori are pe cineva si nu poate, o sa-ti treaca.

| catya explică (pentru anonim_4396):

Si dupa mult, mult timp... L-am uitat!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg, dar fi tare...incearca sa gandesti pozitiv, daca nu se poate sa vi in tara asta e, trebuie sa accepti realitatea, sti cum e atunci cand pierzi pe cineva realizezi ce ai avut si ce ai pierdut, incearca sa il suni, cauta-l sa nu se piarda defintiv legatura dintre voi, nu te da batuta. Daca nu dai de el, atunci ocupa-ti timpul cu altceva, incearca sa nu te mai gandesti asa des la el, stiu si eu cum e dar trebuie sa fi tare, sa nu suferi ca sincer nu se merita sa suferi, ai sa vezi ca cu timpu il vei da uitarii, acum ti-e greu dar va trece, ai grija de tine si numai bine iti doresc!

| pendula a răspuns:

Poate nu are centi sa iti trimita inapoi mesaje... iar daca nu e a asta inseamna ca el nu isi doreste sau nu accepta o relatie la distanta. straight face ai grija de tine si iti urez mult noroc. pana la urma totul va fi bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uffff naspa râu de tot. Nu știu dacă tu crezi ca relația voastră e destul de puternica ca sa poată fi întreținută la distanta lupta dar cum el nu îți răspunde la mesaje da de înțeles ca nu mai vrea sa fie cu tine.Ca sa fi tu mai împăcată suna-l vorbește cu el și spune-i ce vrea. Daca zice ca te iubește și ii e dor de tine etc lupta pentru relație dacă zice contrariu sau il simti rece indiferent...asta e s-a terminat sau poate el nu e capabil sa tina relația asta la distanta... e greu știu și eu ma aflu într-o situație asemănătoare timpul le rezolva pe toate. Vorbește cu el asa o sa ai lucrurile mai clare. Succes și sărbători fericite departe de casa( tot asa sunt și eu departe de casasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va multumesc pentru sfaturi.va multumesc mult.insa nu-l pot uita asa usor, fara el simt ca se prabuseste totul in jurul meu.nici sarbatorile nu o sa mai fie fericitesad

| Andra224 a răspuns:

Dacă mai ține la tine cât de puțin și dă dovadă de caracter ar trebui să-ti raspundă la telefon, comunicarea nu omoară pe nimeni...dar daca lucrurile stau așa ar trebui să gândești lucrurile rațional și să nu lași sentimentele să domine pentru că amintirile nu dispar cât ai bate din palme. Puteți comunica si pe mes dacă și-ar da și el interesul, iar dacă nu înseamna ca nu te iubește suficient. Asta e părerea mea. Fii fată deșteaptă și nu te lăsa doborâtă. Cine te face să suferi conștient fiind de asta nu te merită.