| faranume a întrebat:

DEci cred ca am facut o mare prostie!
Nu stiu cum sa incep.Deci acum 2 zile m-am certat cu prietenul meu pentru ca statea de vorba cu o fata si o tinea de mana.
I-am facut chiar si o aza care nu prea i-a placut. A vrut sa ma sarute si i-am spus ca n-am chef de el si ca mi-a stricat toata ziua.
Ieri ne-am impacat. iar azi trebuia sa ne intalnim iar el a avut o problema si nu a putut veni.
Insa m-am intalnit cu un baiat. o cunostinta.care pusese ochii pe mine de mult timplaughing.si care nu prea era placut de prietenul meu.
Acel baiat m-a luat in brate cand nu ma asteptam.si nu voia sa-mi mai dea drumul. iar apoi m-a sarutat.
Dar ste cv si mai rau... un prieten de-al prietenului meu m-a vazut cu acel biat. .si a spus ca pana a doua zi am sa vad eu!
Cred ca merit trebuia sa nu vorbesc cu baiatul ala deloc...
Dar acum nu stiu ce sa faccrying
Ajutati-ma!
Va rog
Ce sa-i spun prietenului meu?crying

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Pai... tu ai spus singurica ca nu ar fi trebuit sa vorbesti cu acel baiat...Acum nu stiu ce sa zic ca din cate am inteles eu de la tine si tu esti suparata pe prietenul tau ca a stat de vorba cu o fata si o tinea de mana... daca e asa, el ce explicatie a avut?
Insa...gandeste-te ca daca el a facut o greseala... poate va crede ca te-ai razbunat si ca te-ai lasat luata in brate de acel baiat doar ca sa te razbuni... tu trebuie doar sa ii explici cu calm ca nu ai avut nici o vina si ca doar te-a luat in brate baiatul respectiv fara ca tu sa ii permiti...cat despre sarut... e mai greu sa lasi sa para ca a fost ceva care s-a petrecut fara voia ta...ramane doar sa iti recunosti greseala si sa te ierte prietenul tau...

14 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Adevarul... daca va intelege si va trece peste, cred ca el chiar tine la tine... Daca nu, asa este! Life goes onwinking

| CevaNormal a răspuns:

Cea mai buna varianta va fi sa-l iai pe amicul cela care,, te-a ridicat'' sa va intilniti toti 3 impreuna, si sa lamuriti situatia cum sta in real. daca il iubesti pe prietenul tau intr-adevar nu mai face asa ceva, asta e razbunare stupida, intr-o relatie asa ceva nu merge.Plus la asta da-i de inteles ca nu ai nimic cu tertul, si da-i o palma ca sa vada boyfriendul tau, dupa aia il saruti pe boyfreind de fata cu celalalt, si cu un mesaj scurt si clar o sa readuci increderea in el...la sigur ca o sa mearga.bafta. INSA SA NU MAI FACI ASA CEVA NICIODATA : ULCIORUL LA IZVOR DE 2 ORI NU SE DUCE!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Gândeşte-te de ce ai făcut ceea ce ai făcut... Dacă scârţâie ceva în relaţia voastră şi ar trebui să lucraţi la ea... Şi spune-i adevărul. Oricum o să-i spună tipul care te-a văzut. Ar fi bine să ajungi înaintea lui să fii mai ferită în cazul în care va mai "înflori" povestea.

| Psihoyounger a răspuns:

Poi decilaughing...

Serios acum, adevarul mereu iese la iveala, chiar daca uneori intarzaie.

Psihoyounger

| georgiana a răspuns:

Buna! aceeasi experienta am avut-o si eu... e bine sa-ti recunosti greseala si sa vb deschis cu el...mai bine sa-i zici tu prima, decat sa afle de la altii! iar daca te iubeste, te iarta...numai sa nu faceti un obicei din asta.

| Antonimu a răspuns:

Ai dat de dracu tarfulitzo...

| Orannginna a răspuns:

Adevarul. happy

| shishilik a răspuns:

Adevarul...mai tarziu sau mai devreme va intelegetongue

| lololololol a răspuns:

Daca nu te crede, paraseste-l, nu are rost, nu are INCREDERE in tine.

| zanabuna a răspuns:

Vorbeste cu el,,, spune-i k te-ai sarutat cu el la nervi .intr-un fel ca sa te razbuni k o tinea pe aia de mana. spune-i k intre tine si tipul respectiv nu este nimic si nu va fi pentru ca tii la el...bafta

| faranume explică:

Uraaaaa!
M-a crezut si m-a iertatlove struck
Ati avut drepatate ...mersikiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te-ai impiedicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca era o cunostinta veche. un var de gradul trei de-al verisoarei tale prin alianta.cumnata cu fratele tau.si propria ei bunica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca ai raspuns la acel sarut sau nu. poate ai vrut ca razbunare, poate vrei si u mai mult de la el. Dar nu asta conteaza acum. Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu prietenul tau despre asta, chiar daca o sa fie un lucru mai greu. Daca crezi ca o sa poti sa ai incredere in continuare in el si el in tine merita sa vorbiti si sa va rezolvati problemele. dupa cum scrii tu erai suparata stii ca nu este o scuza dar in situatii ca asta mai facem si greseli care chiar vrem sa le facem ca sa ne simtim bine(suntem egali si tu a facut la fel).