| Mimoza a întrebat:

Deci daca o faci dupa ce sau terminat mestruatie... cu prezervativ si de ficare data cand se termina schimbi prezervativu. e posibil sa ramai insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asadar orice act sexual are un mic risc de sarcina. Dar prezervativul corect folosit este cea mai sigura metoda contarceptiva, avand un risc de doar 0, 2%.

| Cypronge a răspuns:

Prezervativele sunt de unica folosinta, schimbal de fiecare data cand intreti o relatie sexuala.
Daca s-a intamplat un accident, daca prezervativul a cazut de pe penist si a intrat complet in vagin sau ai impresia ca s-a rupt, opreste imediat actul sexual. Daca vrei sa continui foloseste un prezervativ nou. Si daca nu ai discutat pana atunci cu medicul ginecolog subiectul contraceptiei de urgenta, luati legatura imediat cu el, povestiti-i neplacerea si cereti-i sfatul.
Prezervativul masculin nu se foloseste impreuna cu prezervativul feminin.

| 5123fsda a răspuns:

Nu... in niciun caz sanse 0%

| alliss a răspuns:

Daca nu se rupe prezervativul nu nu poti ramane :*

| babyliciousalexaa a răspuns:

Nu prea are inteles intrebarea ta dar siguranta prezervativelor este de 99 % indiferent de cand se produce actul sexual dupa sau inainte de menstruatie.E bine sa stii ca este unul dintre cele mai eficiente metode de prevenirea bolilor cu transmitere sexuala cat si de prevenirea unei nedorite sarcini.El este de unica folosinta asa ca odata folosit el trebuie aruncat.Te pup si fa sex cu cap si protejaza-tewinking

| DarkStarGW a răspuns:

Nu