| BaiatulAscuns a întrebat:

Deci eu anul acesta am trecut printr-o perioada mai naspha cu scoala. mia pierit tot cheful sa-mi mai scriu temele, de fapt asa este cu toata clasa.si doar cativa copii isi scriu intr-o zi si copiem unii de la altii.
problema este ca imi place o fata si ma comport frumos cu ea.eu sunt de obicei prietenos, si nu i-am facut nimic rau niciodata, ba chiar am mai ajutat-o.insa cand vine vorba sa-mi dea ea temele se preface ca nu le are dar stiu ca le are fiindca o aud vorbind cu ceilalti colegi si colege despre tema.si daca insist putin se enerveaza si zice :eeeee da lasa-ma.
oare vrea doar sa profite?

2 răspunsuri:
| Just1dream a răspuns:

Dupa parerea mea sunt doar "copilarii". nu ati avut prea multe relatii pana acum si nu prea stiti cum sa va aratati iubirea. daca se comporta altfel cu tine decat cu ceilalti colegi inseamna ca simte ceva pentru tine, dar nu stie ori nu vrea sa iti arate asta. nu cred ca poate fi vorba de profit (lucrurile ar lua o prea mare amploare). incearca doar sa te faci placut, iar in momentele in care incearca sa te necajasca in diferite moduri sa incerci sa te arati indiferent desi poate nu este asa, doar asa vei scapa de modul in care "profita" ea de tine.

| Alex10Rujan a răspuns:

Nu cred vrea sa scrii tu nu sa scrii de la alti