| nirvanacartof a întrebat:

TPU.

In ultima perioada mi-a cam pierit cheful de scoala, desi am numai note de 9 si 10.

Ce as putea face sa imi revin?
P. S:Adica imi place mai mult sa stau afara, decat sa imi fac temelewhistling

Funda+Vot.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Și eu.
Înainte aveam o oră la care mă apucam de teme fără să fiu obligat de nimeni. Acum lenevesc și le fac când am chef, dar le fac pe toate și mă pregătesc cum trebuie pentru școală.

Păi, nu există ceva ce ai putea face, trebuie să ai voință.

Baftă

5 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

E absolut normal sa iti placa mai mult sa stai afara decat sa faci temele. Pana la o varsta iti place scoala. dar apoi o faci mai mult din obligatie. Gandeste'te totusi la viitorul tau si acorda timp si temelor, chiar daca nu iti mai fac placere

| LotusRadioactiv a răspuns:

Asta tine numai de tine. Ai putea sa o lasi mai moale, deoarece esti inca un copil si trebuie sa te distrezi happy. Trebuie sa te reprofilezi insa cand vine vorba de examene big grin. Atunci cand tu vei stii ce profesie iti place si VREI sa te apuci de ceva, iti va veni si cheful de invatat happy

| alina44 a răspuns:

Nu ai spus nimic despre varsta ta. Oricum, eu sunt pe clasa a 9a si sunt in aceeasi situatie. Nu am chef de nimic. Singurul motiv pentru care imi place scoala este ca acolo am multi prieteni.ei ma fac sa ma simt bine, radem, glumim.si cred ca asa e si pentru tine. Uite,ca sa iti revii,incearca sa vezi scoala altfel decat o inchisoare! Incearca sa inveti de placere,sa vezi ceva bun in lucrul asta. Evident,este mai simplu sa stai afara dar asta nu te va ajuta pe viitor. Gandeste`te ca scoala te ajuta sa-ti construiesti un viitor. Stiu ca e greu, si mie mi se pare la fel, dar nu e imposibil. Bafta:*

| EdwLo a răspuns:

Iesi cu doi trei cocalari, si iti zic eu, nu vei mai vrea sa iesi afara dupa aia deloc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai afara si fa-ti temele happy.
Mergi la un prieten sa invatati impreuna si apoi va jucati.
Uita-te pe Discovery, National Geographic, Animal Planet (Geografie, Biologie, Istorie).
Imbina utilul cu placutul.
Nu face vreo prostie, ca poti decade ingrozitor. Si eu m-am lasat de invatat o perioada si acum trag din greu sa-mi refac mediile.
Cu drag, Jelli.