| Catalin1246 a întrebat:

Deci eu daca am 15 ani si sunt virgin ar trebui sa pot beli penisul complet fara durere nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este DA. In toate cazurile in care penisul este clinic SANATOS, acesta poate fi decalotat complet, usor, lin, fin si fara sa apara nici cel mai mic discomfort in timpul retragerii preputiului peste gland, incepand cu varsta de 5-7 ani. In cazul in care decalotarea nu poate fi efectuata dupa varsta de 9-10 ani, se considera ca d.p.d.v. medical, penis este afectat de boala numita FIMOZA. In astfel de situarii este indicat sa te prezinti la o clinica/cabinet de Urologie, pentru a fi consultat de medicul specialist urolog. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Practic - fă o probă să vezi dacă poți...

| alina2k18 a răspuns:

Nu am penis si nici 15 ani dar da, ar trebui s-o belesti fara durerewinking

| ngllllll a răspuns:

Nu pot sa cred ce citesc pe TPU laughing)) copii